Defalarca birlikte oynayan isimler

Defalarca birlikte oynayan isimler

Defalarca birlikte oynayan isimlerden, yönetmen Tim Burton ve oyunculardan Johnny Deep ile Helena Bonham Carter’in birlikte yer aldığı yapımları sizler için listeledik.

Tim Burton, Johnny Deep ve Helena Bonham Carter

Alice Harikalar Diyarında

alice

Film, Lewis Carol’un aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Linda Woolverton tarafından yazılmış ve Tim Burton tarafından yönetilmiştir. Fantastik macera türündeki film, 2010 yılında vizyona girmiştir. Filmde Johnny Deep, Çılgın Şapkacı karakterini; Helena Bonham Carter ise Kupa Kraliçesi karakterini canlandırmıştır. Film, Alice isimli bir kız çocuğunun tavşan deliğinden ulaştığı fantastik dünyada başına gelen olayları anlatır.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Charlienin Cikolata Fabrikasi netflix dizi

Roald Dalh’ın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Yönetmeliğini Tim Burton yapmıştır. Çocuk, fantastik türündeki film 2005 yılında vizyona girmiştir. Johnny Deep, Willy Wonka karakterini; Helena Bonham Carter, Mrs. Kara Bucket karakterini canlandırmıştır. Filmde Willy Wonka isimli çikolata fabrikasının sahibi, fabrikayı kendinden sonra devredeceği birini bulmak için beş çocuk seçer. Charlie’nin de dahil olduğu bu ekip fabrikanın içinde geniş bir hayal alemine dalar.

Sweeney Todd: Fleet Sokağının Acımasız Berberi

thumb 1920 404438

Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street isimli müzikalden uyarlanmıştır. Filmin yönetmenliği Tim Burton tarafından yapılmıştır. Dram, gerilim ve müzikal türündeki film 2007 yılında vizyona girmiştir. Johnny Deep, Benjamin Berker karakterini; Helena Bonham Carter, Bayan Lovett karakterini canlandırmıştır. Filmde Avusturalya’ya sürgün edilen Benjamin Berker ile hakimin acımasız sevgilisi Bayan Lovett’in maceraları anlatılır.

Ölü Gelin

greRg2d

Tim Burton ve Mike Johnson tarafından yönetmenliği yapılan filmde, stop-motion animasyon tekniği kullanılmıştır. Fantezi ve çocuk türündeki film, 2005 yılında vizyona girmiştir. Johhny Deep, Victor Van Dort karakterini; Helena Bonham Carter ise Ölü Gelin karakterini canlandırmıştır. Filmde aniden yer altına giden ölü bir gelin ve onunla evlenen Victor’un hikayesini anlatılır.

Karanlık Gölgeler

golgeler

Film 1960-67 yılları arasında yayımlanmış aynı isimli diziden uyarlamadır. Yönetmen koltuğunda Tim Burton vardır. Fantezi, komedi türündeki film 2012 yılında vizyona girmiştir. Johnny Deep, Barnabas Collins; Helena Bonham Carter ise Julia Hoffman karekterini canlandırmıştır. Filmde bir cadının laneti yüzünden yıllar boyu tabutta kalan Barnabas isimli vampirin, meraklı köylüler sayesinde kurtulmasının ardından gelişen hikayeyi izleriz.

Tim Burton ve Johnny Deep

Makas Eller

tumblr 9ba42aeb3c79f2d62535d8cacc658024 d40aad81 2048

Yönetmenliğini Tim Burton’ın yapmış olduğu filmde Johnny Deep ise Edward Scissorhands karakterini canlandırmıştır. Komedi, dram, macera ve romantizm türündeki film, 1990 yılında vizyona girmiştir. Filmin konusu ise şöyledir: Edward’ın yaratıcısı daha Edward’ı bitiremeden öldüğünde, Edward makas elleriyle kalakalmıştır. Edward, bu fiziksel özelliğiyle topluma karışmayı deneyecektir.

Hayalet Süvari

suvari

Washington Irving’in Başsız Süvari kitabından uyarlanan film, 1999 yılında vizyona girmiştir. Korku, gizem türündeki filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton vardır. Filmde Johnny Deep, İchabod Crane karakterini canlandırmıştır. Filmde küçük bir köyde yaşanan seri cinayetleri çözmek için görevlendirilen İchabod Crane’ı izleriz.

Tim Burton ve Helena Bonham Carter

Maymunlar Gezegeni / Cehennemi

Helena Bonham Carter HD Wallpapers | 7wallpapers.net

Film, 1968 yılındaki aynı adlı filmden uyarlanmıştır. Kıyamet sonrası bilimkurgu türündeki film 2001 yılında vizyona girmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton vardır. Helena, bu filmde Ari karakterini canlandırmıştır. Filmde uzay seyahatinde kaybolan şempanzesini aramak için yola koyulan Astoronot Leo, elektromanyetik bir fırtınaya girmesi sonucu hiç bilmediği bir gezegene iner.

Büyük Balık (8,0)

Duża ryba [2003] | Big fish movie, Big fish, Film big

Film John August tarafından yazılmıştır ve yönetmenliği ise Tim Burton tarafından yapılmıştır. Fantastik drama türündeki film, 2003 yılında vizyona girmiştir. Helena, The Which karakterini canlandırmıştır. Film, William Bloom’un babasının ölüm döşeğinde olması nedeniyle onu yakından tanımak isteyip hakkında hikayeler toplamasını konu edinir.

Helena Bonham Carter ve Johnny Deep

Maskeli Süvari

the lone ranger 2013 1920x1080 1

Filmin yönetmenliği, Gore Verbinski tarafından yapılmıştır. Aksiyon, macera ve western türündeki film 2005 yılında vizyona girmiştir. Filmde Johnny Deep, Tonto karakterini; Helena Bonham Carter, Red Harrin karakterini canlandırmıştır. Filmde haydut Butch Cavendish ile maskeli süvari, kızılderili Tonto ve John Reid’i merkeze alan hikayeyi izleriz.

Total
0
Shares
Önceki
Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine dizisine veda

Sonraki
lupin
mm

Lupin 3. sezon ne zaman?