solitary

David Oyelowo ve Nate Parker, Solitary için bir araya geliyor

Solitary filmi; The Butler, Queen of Katwe, Aşkın Krallığı, Selma, Gringo gibi önemli yapımlarda oynamış oyuncu David Oyelowo ve filmin yönetmeni olan  Nate Parker‘ı bir araya getiriyor.

Nate Parker’ın hem senaristliğini hem yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda şimdiye kadar açıklanana göre Olivia Washington, Barry Pepper ve Jimmie Fails rol alıyor.

The Way Back, The Willoughbys, Greyhound, Candyman, The Green Knight, Bombshell ve Ghostbusters gibi filmlerin de yapımcı şirketi olan Bron Studios’un yapımcı şirketi olduğu filmin prodüksiyonu önümüzdeki hafta Vancouver’da başlayacak.

svg%3E

Solitary konusu

Haksız yere hapsedilen bir adam (Oyelowo), yedi yıllık hücre hapsinin zihinsel işkencesine dayandıktan sonra izolasyonun yeni bir norm olduğu bir dünyaya salınır. Nişanlısı (Washington) ve oğluyla birlikte hayatını yeniden inşa etmeye çalışırken hem kendisini hem de ailesini korumak için mücadele etmeye çalışır fakat derin bir travmaya sahiptir.

Filmin yapımcı stüdyosu olan Bron Studios, film için şunları söyledi:

“Solitary, sosyal olarak bilinçli ve az temsil edilen hikayeleri, sinemanın ön saflarına getirme misyonunun parçası olan bir projedir. BRON, bu anlatıların etkileyici ve dikkat çekici ama aynı zamanda güçlendirici olması gerektiğine inanıyor, böylece topluluklarımızı ve geleceğimizi daha iyi bir şekilde şekillendirebiliriz.”

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.