David Fincher’ın yeni filmi Mank Ekim’de Netflix’te yayımlanabilir!

images 2020 06 12T220626.376

Yapımcı Eric Roth, David Fincher’ın Orson Welles’in klasik filmi Citizen Kane’nin yapımı hakkındaki yeni filmi Mank’ın Ekim ayında Netflix’te olabileceğini söyledi.

David Fincher‘in yeni filmi Mank, 2020 Ekiminde Netflix’te gösterime girebilir. Fincher, 2014’te yayımlanan son uzun metrajlı filmi Gone Girl’den övgü aldı ancak o zamandan beri her ikisi de Netflix tarafından üretilen seri katil drama Mindhunter ve animasyonlu antoloji dizisi Love, Death & Robots gibi televizyon projelerine odaklandı.

images 2020 06 12T220632.661

Ancak şimdi Fincher babası Jack Fincher’ın kaleme aldığı Mank ile uzun metrajlı film çekimine geri dönmeye hazır. Gerçek hayatlardan esinlenen senaryo yazarı Herman J. Mankiewicz üzerine odaklanan film, Orson Welles tarafından yönetilen klasik film Citizen Kane’in zor yapım sürecini detaylandırıyor. Mank, Lily Collins, Amanda Seyfried, Tom Pelphrey, Tuppence Middleton, Charles Dance, Adam Shapiro ve Arliss Howard ile birlikte Mankiewicz olarak Gary Oldman ve Welles olarak Tom Burke gibi yıldız bir oyuncu kadrosuna sahip.

Şimdiye kadar, Mank’ın Netflix’e ne zaman geleceğine dair hiçbir ipucu yoktu ancak yapımcı Eric Roth nihayet seyircilerin Fincher’ın son haberlerini ne zaman göreceklerine dair bir işaret verdi. Barstool Sports’un Pardon My Take  ile konuşan Roth, filmin Ekim 2020’de gelmeye hazırlandığını açıkladı. Fincher’ın (Film Sahnesi aracılığıyla) çalışmalarından şöyle bahsetti: “Bu inanılmaz bir eser. 30’lu yılların siyah-beyaz filmlerine benziyor ve bir film gibi geliyor. ”

Citizen Kane Newspaper Shot

Bir senaryo yazarı hakkında siyah beyaz bir biyografik film, Gone Girl gibi gerilim filmleriyle ve Ejderha Dövmeli Kız ile anılan Fincher için bir ayrımı temsil ediyor. Tabii ki Fincher, en çok beğenilen filmlerinden biri haline gelen The Social Network ile gerçek bir yaşam konusunu ele almıştı ve oldukça başarılı olmuştu. Ayrıca şaşırtıcı olmayan bir şekilde Fincher’ın Mank için, besteciler Trent Reznor ve Atticus Ross da dahil olmak üzere en değerli işbirlikçileriyle tekrar bir araya geldiği görülüyor.

images 2020 06 12T220605.487

Mank ile ilgili asıl soru, Ekim ayında varsayılan yayın akışı ile birlikte Irishman gibi herhangi bir teatral yayın alıp almayacağıdır. Bu sorunun cevabı da hâliyle Koronavirüse bağlı, pandemi Ekim ayına kadar etkisini sürdürmezse Mank, belirli sinema salonlarında da vizyona girebilir.

Fincher’ın yönetmesi nedeniyle Mank, şimdiden merakla beklenilen filmler arasında. Yeni bir gelişme olursa sayfamızda yer vermeye devam edeceğiz.

Total
0
Shares
Önceki
C3AEAD35 4370 420B 88E4 B51F430B582F

A Whisker Away anime filmi 18 Haziran’da Netflix’te

Sonraki
images 2020 06 15T172940.216

James Bond filmi No Time to Die’ın vizyon tarihi öne alındı!