chickenrun 01

Chicken Run 2 Netflix’te yer alacak!

Netflix, Chicken Run devam filmini hizmetlerine getirmek için Aardman Animations ile ortaklığını duyurdu.

Chicken Run 2 (Tavuklar Firarda 2) Netflix ile geri dönüyor. Haber, orijinal filmin gösterime girdiği günden tam 20 yıl sonra geldi. Netflix ayrıca Aardman Animations‘ın filmin yapımına 2021 yılında başlayacağını duyurdu. Netflix, Twitter’dan yaptığı açıklamada, devam filminin doğrudan hizmete gireceğini açıkladı. Projedeki ortaklıklarını duyuran Aardman, yakında vizyona girecek devam filmi için konu da dahil olmak üzere bazı ayrıntıları da paylaştı.

Filmin konusu ne olacak?

İlk filmde Bay Tweedy ve karısının çiftliğinde mahkum olarak yaşayan Ginger, Bunty, Fowler ve Babs, ne pahasına olursa olsun çiftlikten kaçmak için mücadele veriyorlardı. Şimdi ise Ginger ve Rocky’nin hikayesine odaklanılacak. Chicken Run 2 filminin konusu ise şöyle açıklandı: Büyük tehlikelere karşı Tweedy’nin çiftliğinden kaçmayı başaran Ginger, sonunda hayalindeki yerdedir. İnsan tehlikesinden uzakta bir adaya sığınan Ginger ve Rocy’nin mutluluğu Molly’nin de yumurtasından çıkmasıyla ikiye katlanır ancak anakaraya geri döndüklerinde büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalırlar.

svg%3E

Tavuklar Firarda 2’nin yönetmenliğini Paranorman, Despero ve Flushed Away animasyonları ile tanınan Sam Fell üstlenecek. Filmin senaryosu ise Karey Kirkpatrick, John O’Farrell, Rachel Tunnard ve Aardman Animations’ın yıldız ismi Nick Park’ın kaleminden çıkacak.

Devam filmi beklentileri karşılamayı hedefliyor çünkü Aardman Animations’dakiler, filmin hikayesini uzun zamandır tartışıyorlar ve sonunda ekrana geçmeye layık bir film olduğunu düşünüyorlar. Umarız dedikleri gibi iyi bir iş ortaya koyarlar. Yeni bir gelişme olursa sayfamızda yer vermeye devam edeceğiz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.