batman

Christopher Nolan, Robert Pattinson’ın Batman rolü hakkında ne düşünüyor

Yönetmen Christopher Nolan, Robert Pattinson’ın Batman rolünü oynayacağını öğrendiğinden beri heyecanlı olduğunu itiraf etti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen DC FanDome etkinliğinde ilk tanıtımı yapılan The Batman, 2016’da yayımlanan Batman v Superman: Dawn of Justice filminde Ben Affleck’in Caped Crusader’ı devralmasından bu yana karakterin ekrandaki ilk yeni tasviri olacak.

the batman

Koronavirüs salgınının son birkaç ayında dünyadaki birçok insan gibi Nolan da kendi zorluklarıyla mücadele ediyor. Yakın zamanda 70 ülkede gösterime giren yeni filmi Tenet, sürekli olarak ertelenmişti. Büyük bir kitlenin beklediği film Tenet, geçtiğimiz hafta vizyona girmesinin ardından COVID-19 pandemisine rağmen oldukça iyi bir izlenme rakamına ulaştı ve bu başarısının sürdürülmesi hedefleniyor.

Tenet’in popülaritesi artmaya devam ederken Nolan’ın The Dark Knight üçlemesiyle ilgili geçmiş çalışması ise onun en önemli başarısı olmaya devam ediyor. Tenet’te rol alan Robert Pattinson, The Batman’daki isimsiz kahramanın rolünü elde etti ve hayranlar da Nolan’ın bu konudaki görüşlerini merak ediyor.

svg%3E

Haber ağı CNA da yeni bir röportajda bu konuyu gündeme getirmeye karar verdi. Tenet setindeyken Nolan, Pattinson’un DC kahramanı olarak rol alacağını ilk öğrendiğinde, konu etrafında “saygılı bir sessizliğin” olduğunu itiraf etti. Nolan, Pattinson ile rol ve fiziksel yönleri hakkında konuştu. Ayrıca Pattinson’ın rol almasından dolayı “heyecanlandığını” ve 34 yaşındaki oyuncunun harika bir iş çıkaracağına inandığını da söyledi. Ayrıca Nolan, Pattinson hakkında şu cümleleri kullandı:

“Kesinlikle benden tavsiye istemedi. Çekimin sonuna kadar konu etrafında saygılı bir sessizlik yaşadık. Birkaç şey söyledik ve birkaç şaka yaptık. Kendisine yaşatacağı şeyin çeşitli yönleri hakkında biraz sohbet ettik. Ama rol alması beni çok heyecanlandırdı. Harika bir iş çıkaracağını düşünüyorum ve bu karakterle ne yaptığını görmek beni gerçekten heyecanlandırıyor.”

Sinema tarihinde sürekli iniş ve çıkış yaşayan Batman’in Robert Pattinson ile nasıl olacağı büyük bir merak konusu. Koronavirüs nedeniyle durdurulan prodüksiyon, eylül ayında tekrar sete çıkacak ve film 21 Ekim 2021’de vizyonda olacak.

The Batman‘in yayımlanan ilk fragmanına aşağıdan ulaşabilir, yeni gelişmeler için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

 

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.