Away

Away oyuncuları ve kadrosu

Netflix‘in merakla beklenen bilim kurgu türündeki dizisi “Away” dün yayımlandı. Dizi, yakın bir gelecekte Mars’a gidecek olan insanlı uzay aracı için dünyanın dört bir yanından seçilen astronotlar ışığında yapılacak zorlu bir yolculuğu konu alıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin, Hindistan ve İngiltere gibi farklı ülkelerden gelen bu astronotlar, her şey yolunda giderse evlerinden, bildikleri yerlerden ve sevdiklerinden üç yıl boyunca ayrı kalacaktır. Kızıl Gezegen Mars’a yapılacak görevde uluslararası ekibin başına getirilen Emma Green, hayati bir görevle karşı karşıyadır.

Emma Green / Hilary Swank

Away

Million Dolar Baby ve Boys Don’t Cry filmleri ile tam 2 kez “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Oscar sahibi olmuş ünlü aktris Hilary Swank, dizide Mars görevinden sorumlu ve mürettebatını yol boyunca güvende tutmakla görevlendirilen bir lider rolünde bulunuyor. Emma, bu zorlu görev nedeniyle Lexi adındaki kızını ve Matt adındaki eşini geride bırakmak zorunda kalır. Dizi, Emma’nın zorlu ayrılma kararını ve sevdiklerinden bu kadar büyük ölçüde ayrı kalmayı nasıl başardığını takip ediyor.

Dr. Kwesi Weisberg-Abban / Ato Essandoh

Away

Netflix’in sevilen dizisi Altered Carbon’daki rolü ile tanınan 48 yaşındaki Amerikalı aktör Ato Essandoh, dizide Mars’a yapılacak yolculuk için seçilmiş uluslararası ekibin bir üyesi olan dünyaca ünlü bir botanikçi, Dr. Kwesi Weisberg-Abban karakterini canlandırıyor. Dr Kwesi Weisberg-Abban, yolculuk için çok heyecanlı ve gururlu ancak uzay yolculuğu konusunda çok az deneyimi var. Mars’ta yaşamı büyütmeyi umuyor.

Misha Popov / Mark Ivanir

Away

Schindlers List, A Late Quartet, The New Pope gibi önemli yapımlarda yer almış ve aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan 51 yaşındaki aktör Mark Ivanir, dizide Emma ve ekibine Mars görevlerinde katılan bir Rus kozmonot ve mühendis rolünde yer alıyor. Ekipteki en deneyimli uzay yürüyüşçülerinden biridir ve meslektaşlarına deneyimlerini bildirmek için görev alır. Ancak takımda bulunduğu yere ulaşmak için yapmış olduğu çeşitli kişisel fedakarlıklarla gizlice mücadele eder.

Matt Logan / Josh Charles

Away Season 1 Episode 1 -- JOSH CHARLIES as MATT LOGAN, and TALITHA BATEMAN as ALEXIS LOGAN | Tell-Tale TV

En çok The Good Wife dizisindeki Will Gardner rolü ile tanınan ve daha önce Unbreakable Kimmy Schmidt dizisi ile bir kez daha Netflix ile bir araya gelmiş Josh Charles, dizide Emma’nın eşi rolünde yer alıyor. Karısı Emma’nın uzay görevine çıkmasının ardından aile hayatıyla uğraşmak ve küçük kızlarını tek başına büyütmek zorunda kalan Matt, ayrıca eski bir astronottur. Görevle evden başa çıkmakta zorlanır ve üstesinden gelmesi gereken bazı büyük sorunlar vardır.

Ram Arya – Ray Panthaki

Who's in the Away cast? From Hilary Swank to Ray Panthaki | London Evening Standard

Gangs of London, Eastenders ve Marcella gibi yapımlar ile adını duyurmuş olan Ray Panthaki, dizide Hint bir tıp subayı ve Emma ile ekibinin Mars’a doğru yaptığı yolculuktaki uzay gemisinin ikinci komutanı olan Ram Arya rolüne hayat veriyor.

Lu Wang / Vivian Wu

Away

Çin’i temsil eden bir kimyager ve astronot olan Lu Wang, eğer görev başarılı olursa Mars’ta yürüyen ilk kişi olmayı planlıyor. Zeki ve dışarıdan sert görünen bir karakter olan Lu, kişisel yaşamında tüm ekip gibi aile özlemi gibi sıkıntılar ile uğraşmakta.

Alexis Logan / Talitha Bateman

Melissa Ramirez / Monique Curnen

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.