curon

Yeni Netflix dizisi Curon bugün yayımlandı!

Curon, Netflix kütüphanesindeki yerini aldı!

Dijital yayın platformu Netflix, İtalya kökenli yeni orijinal dizisi Curon’u yayımladı.

Dünyanın en çok tercih edilen online dizi ve film izleme platformlarından Netflix, uluslararası dizi yapımlarına yeni bir seri daha ekledi. Şirketin İtalyan menşeili yeni orijinal dizisi Curon izleyicileri gizem dolu yeni bir maceraya sürükleyecek. İlk sezonu 7 bölümden oluşan dizinin bölümleri 40-50 dakikadan oluşuyor.

curon

Curon konusu:

Fantastik türdeki Curon 17 yıl sonra ergenlik çağındaki ikiz çocukları ile birlikte doğup büyüdüğü yere dönen bir kadının, gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından Mauro ve Daria isimli ikiz çocuklarının onu bulmaya çalışmaları ile birlikte karanlık aile miraslarıyla yüzleşmek zorunda kalmalarını mercek altına alıyor. Bu Curon isimli kasabanın geçmişinde birçok acı olay yaşanmıştır. 1950 senesinde Renschee gölü taşarak 677 hektarlık kocaman bir alanı sular altında bırakmıştır. Haliyle bu sel olayı kasabayı ve 150’den fazla aileyi de etkilemiştir. Mauro ve Daria annelerini bulmaya çalışırken birçok gizem ve sır ortaya çıkmaya başlar. Suların altında kalan sadece yüzlerce hektarlık alan değil, birçok sırdır.

Netflix İtalya yapımı olan dizinin başrollerinde genç isimler yer alıyor. Ansambl tarzda bir dizi olan Curon’da ünlü dizi Sense8‘in kadrosundan tanıdığımız İtalyan oyuncu Valeria Bilello yer alırken Luca Lienello, Federico Russo, Margherita Morchio, Alessandro Tedeschi, Anna Ferzetti, Giulio Brizzi, Max Malatestave, Juju Di Domenico ve Luca Castellano gibi isimler ona eşlik ediyor.

Curon

Toplamda 7 bölümden oluşan dizinin yönetmenliğini Fabio Mollo ve Lyda Patitucci yapıyor. Senaryo tarafında ise Ivano Fachin, Giovanni Galassi, Tommaso Matano ve Ezio Abbate yer alıyor. Yapımcılığını Ilaria Castiglioni, Daniel Campos Pavoncelli, Marco Cohen, Fabrizio Donvito ve Benedetto Habib’in üstlendiği dizinin ilgi çekici konusu ile kesinlikle göz atmaya değer bir dizi olduğunu düşünüyorum.

Dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve dizinin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.