Adının hakkını veren dizi: Scream Queens

D62224D7 9E35 4AA6 B499 EE99D269186E

Emma Roberts, Lea Michele, Keke Palmer, Jamie Lee Curtis ve Billie Lourd gibi oyuncuların yer aldığı Scream Queens, bir Ryan Murphy dizisi.

D62224D7 9E35 4AA6 B499 EE99D269186E

Dizi “Kappa Kappa Tau” adıyla bilinen özel bir kız yurdunda geçiyor. Günümüzden 20 yıl öncesinde gerçekleşen bir gizemin hiç çözülemediği bu yurtta günümüzde Chanel Oberlin yurdun yeni başkanı olmuştur. Chanel, adlarını değiştirdiği köle arkadaşları Chanel #2, Chanel #3 ve Chanel #5 ile birlikte yurdu yönetmektedir. Tüm bunlardan bıkan okul dekanı Cathy, tüm başvuranların yurda alınmasını talep eder.

Bu taleple birlikte Chanel’lar annesinin başına gelenleri ve yurdun geçmişini araştıran Grace’i, Kappa’nın yeni başkanı olmak isteyen Zayday’i, skolyoz hastası olan Hester’ı ve yurda girmek isteyen her öğrenciyi yurda almak zorunda kalır. Önüne gelen herkesi yurda almaları Chanel’ların popülaritesini ve Kappa’nın kalitesini düşürmüştür. Bu nedenle Chanel’lar yurdu yeni gelenlere cehenneme çevirmek için elinden geleni yaparlar. Bu şekilde başlayan olaylar üniversite maskotu maskesi takan katil “Red Devil” tarafından işlenen cinayetlerle sonuçlanır.

Yaşam mücadelesi başlar. Her bölüm en az bir kişinin öldürüleceği dizide kimin öldürüleceği, kimin sağ kalacağı ve kimin katil olduğu bilinmiyordur. Red Devil’ın kim olduğunu araştıran karakterler sürekli diken üstünde oldukları için hepsi birbirini suçlama peşinde. Gün geçtikçe büyüyen bu katliamlar yurtta çok fazla soruna yol açacaktır.

Dizinin başrolü Emma Roberts, Chanel Oberlin rolü için Mean Girls filmindeki okulun popüler kötü kızı Regina George’u örnek almış gibi. Her ne kadar zeki, komik ve “ikonik” bir karakter olsa da sizi gıcık eden bir kötülüğü var. Hatta sürekli etrafında gezen ve kendi adıyla seslendiği köleleri bile var. Bunlardan biri olan Chanel #2 Ariana Grande tarafından canlandırılmıştı.

Dizi cadılar bayramı havası ve herkesi öldüren bir katil ile korku öğesini sağlarken popüler kültür göndermeleri, güzel esprileri, aptal karakterleri ile de komedi öğesi öne çıkıyor. Mean Girls, Legally Blonde gibi “ikonik” diye anılan kadın başrollü filmlere olan benzerliğiyle de izleyicinin ilgisini çekiyor.

E8BC8160 B922 415C 93C4 328B8142D16A

Dizideki olaylar ilk sezonda bitmiş olsa da izleyiciler tarafından çok iyi bir geri dönüş almasıyla ikinci sezon çekilmeye başlanmış ve 2016’da yayımlanmıştı. İlk sezonla alakası olmayan ikinci sezon, ilki kadar beğenilmedi ve bence çekmeseler daha iyi olurmuş denilecek bir sezondu. İkinci sezonun beklentiyi karşılamamasıyla dizi final yaptı. Fakat hayranlardan gelen yoğun istek üzerine dizinin önümüzdeki sene Netflix’te devam etme ihtimali var.

Her ne kadar dizi gizemli bir olayla başlasa da, bizi deli bir katili bulmakla uğraştırsa da dizi herhangi bir sonuca bağlanmıyor. Yani sakın bir polisiye dizisi beklemeyin. Dizi sizi güldürmekten başka bir şeye yaramıyor.

Acaba Kappa kızları Red Devil’ın kim olduğunu bulabilecek mi?

Total
0
Shares
Önceki
397D8E85 2FE1 4D82 A4B0 0FE46152CE89

Çıkış tarihine göre son 10 yılın en sevilen 10 dizisi

Sonraki
Screenshot 20200204 204617 Gallery

En sevilen aksiyon ve macera filmleri