TurkNet

TurkNet, Netflix’e en hızlı erişen internet servis sağlayıcısı oldu

Bilindiği üzere dünyanın en büyük dijital yayın platformu Netflix, web sitesinde düzenli olarak dünya ve ülke bazlı bir biçim ile sunucularına en hızlı ulaşan operatörler listesini açıklıyor. Bugün ise yaptıkları yeni bir duyuru ile son altı ayda Netflix’e en hızlı erişen internet servis sağlayıcısı duyuruldu.

TurkNet

TurkNet, Türkiye’de Netflix’e en hızlı bağlanan operatör

Netflix tarafından paylaşılan yeni listeye göre 2020 yılının son altı ayında, Türkiye üzerinden popüler dijital yayın platformuna en hızlı erişimi 3.4 mbps ile TurkNet operatörü sağlıyor. Listede hemen arkada 3.2 mbps ile Türksat Kablo yer alıyor. Onları ise 3.0 mbps ile Türk Telekom ve Turkcell Superonline, 2.8 mbps ile Vodafone, 2.6 mbps ile D-Smart internet servis sağlayıcıları takip ediyor.

TurkNet, kullanıcılarının bu hıza kavuşması amacı ile dünya internet trafiğinin büyük çoğunluğunu oluşturan Google, Facebook, Netflix gibi şirketlerle peering anlaşmaları yaptı. Bu sayede kullanıcıları, ana internet trafiğine girmeden dünya devi şirketlerin sunucularına doğrudan TurkNet altyapısı üzerinden hızla ulaşabiliyor. Bu da onu Netflix’e en hızlı erişen 1. ve Steam’e en hızlı erişen 2. internet servis sağlayıcısı yapıyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Yönetici

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.