Kraliyet ailesi severlere dizi önerisi: The Crown

877280

Özellikle İngiliz kraliyet ailesine merakı olanlar ve İngiliz İngilizcesi duymak isteyenlere harika bir dizi önerisi ile geldik: The Crown

Oyuncu kadrosunda Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Eileen Atkins, Jeremy Northam, Victoria Hamilton, Ben Miles gibi isimlerin yer aldığı İngiliz yapımı dizi, Netflix platformunun en sevilen dizileri arasında yer alıyor.

The Crown

İlk yayım tarihi 4 Kasım 2106 olan dizi, Peter Morgan tarafından hazırlandı ve Left Bank Pictures ve Netflix için Sony Pictures Television tarafından üretildi.

Ayrıca En İyi Drama dalında Altın Küre‘nin sahibi olan bu dizi, Claire Foy ve John Lithgow’a Emmy Ödülü kazandırdı.

The Crown

4 sezon ve toplamda 40 bölümden dizinin 2 sezon daha çekilip bitmesi için de anlaşmaya varıldı. Yani, The Crown dizisinin 6.sezonu final sezonu olacak. 5.sezon çekimlerine Nisan ayında başlansa da yeni sezonun gelmesi hayli uzun sürecek gibi.

The Crown dizisinin konusu

The Crown, kraliyet ailesini ele alıyor. Kraliyet ailelerinin yaşam tarzı, aşkları ve entrikaları seyirciyi cezbediyor ve tarihi olaylarla birleştirildiği için de seyirciyi sıkmayan bir dizi oluğunu söyleyebiliriz. Ayrıca eminiz ki daha önce kraliyet ailesini bu kadar yakından inceleme şansını bulamamışsınızdır.

Diğer tarihi yapımlardan en büyük farkı ise ana karakterinin hayatta olması.

Dizi, İngiliz kraliyet ailesinin en güçlü hükümdarlarından biri olan ve en uzun süre tahtta kalan hükümdar olarak rekor kıran Kraliçe 2. Elizabeth için yapılan taç giyme töreniyle başlıyor. 1952 yılında, İkinci Dünya Savaşı sonrası yeniden şekillenen bir dünyada tahta çıkan Kraliçe, henüz 25 yaşında. Acaba o da adaşı Kraliçe 1. Elizabeth ve Kraliçe Victoria gibi güçlü olabilecek mi? Dizi, yeni tahta çıkan kraliçenin bu kaygılarıyla başlasa da asıl mesele monarşi ve Buckingham Sarayı oluyor.

Netflix’te ise dizinin konusu şu şekilde aktarılıyor:

“Bu dramada Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığındaki siyasi rekabetler, aşk ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.”

Dizinin ilk sezon fragmanı

İlk sezon fragmanına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Aclik Oyunlari serisinden yeni film geliyor The Ballad of Songbirds and Snakes

Açlık Oyunları serisinden yeni film geliyor: The Ballad of Songbirds and Snakes