alien seyrederiz

Ridley Scott, Alien dizisi hazırlıyor

Geçtiğimiz aylarda Ridley Scott, 2012 yapımı Prometheus ve 2017 yılında çıkan Alien: Covenant’ın ardından orijinal serinin öncesini anlatan “prequel” serisinin üçüncü filmini çekmek istediğini söylemişti. Bugün ise Alien serisi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ünlü yönetmen, seriye bir devam filmi çekmeye değil bir dizi çekmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz saatlerde duyurulmuş olan dizi, Disney Plus çatısı altında çekilecek.

Alien

Alien dizisi konusu ne olacak?

2017 yılında seyircileriyle buluşan Covenant, arkasında bir dizi soru bırakarak bitmişti. Ridley Scott daha önce yapmış olduğu bir röportajda serinin “Kim, neden ve ne amaçla?” gibi soruları yanıtsız bıraktığını söylemişti. Görünüşe göre yönetmenin kafasındaki bu dizi, akılda kalan soru işaretlerini dolduracak ve daha kapsamlı bir yapım olacak. Scott, diğer iki film ile beraber bazı soruların cevabını vermiş olsa da dizi ile amacın ne olduğunu da anlatacak.

Dizinin oyuncu kadrosu ve ne zaman izleyiciler ile buluşacağı gibi detaylar henüz belirsizliğini koruyor. Ancak gelişmelerin önümüzdeki dönemde aktarılması bekleniyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.