quentin tarantino

Quentin Tarantino bir Star Wars filmi çekseydi nasıl olurdu?

Quentin Tarantino’yu büyük bir Star Trek ve Star Wars hayranı olarak tanırız. Yıllarca ünlü yönetmenin Star Trek filmi yapma düşüncesiyle dalga geçtik. Ancak bu fikrin o kadar korkunç olmayacağına ikna olur gibiyiz. Hatta oldukça eğlenceli bir Star Wars hikayesinin Quentin Tarantino tarafından bizlere sunulması hiç de fena olmaz. 2019 yılında başrollerini Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’nun paylaştığı Once Upon a Time in Hollywood izleyici tarafından oldukça ilgi görmüştü. Imperator Cuts ise bizlere Quentin Tarantino’nun ellerinden bir Star Wars filminin nasıl olacağını gösterdi.

Star Wars filmi olan Revenge of the Sith’in fragmanı, Once Upon A Time in Hollywood’un fragman müziği ile harmanlandı. Müziğin filmi ne kadar değiştirdiğini bu kolajda rahatlıkla görebiliriz.

Once Upon a Time in Hollywood’un eğlenceli müzikleri, belki de Star Wars tarihinin en üzücü filmi olan Revenge of the Sith ile bir araya gelince hikaye sevimli bir hal alıyor. Şansolye Palpatine’yi bile bize sevimli gösterirken; Anakin’in genç jedi adaylarını öldürmesi sanki o kadar da acımasızca değilmiş gibi hissediliyor. Ve muhtemelen Quentin Tarantino bu sahneyi yönetseydi fena olmazdı. Tabii ki bunun sebebi hafif ve eğlenceli müziklerin kullanılması.

Başta ne kadar alay etsek de Quentin Tarantino’nun bir Star Wars filmi yapması bizi heyecanlandırıyor doğrusu.

Quentin Tarantino’nun eğlenceli Star Wars kısa filmini de buraya bırakıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=OTmvYmGdkJc&t=28s

Daha çok içerik için; http://seyrederiz.com

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.