The Last of Us

Pedro Pascal, The Last of Us dizisinin başrolü oldu

Dikkat çeken yapımlar çıkarmaya devam eden HBO, mart ayında PlayStation’ın en sevilen oyunlarından bir tanesi olan The Last of Us’ın diziye uyarlanması için hazırlıkların başladığını açıklamıştı. Bugün ise dizinin başrolünde yer alacak olan isim duyuruldu.

The Last of Us dizisinin başrolü duyuruldu

Yapılan resmi açıklamaya göre dizide Joel karakterine; The Mandalorian, Narcos, Game of Thrones  gibi yapımlar ile tanınan Pedro Pascal hayat verecek.

Yapımcılığını Naughty Dog firmasının üstlendiği ve PlayStation için özel olarak geliştirilmiş bir video oyunu olan The Last of Us, yapımın grafiklerinden, hikâyesine ve oynanışına kadar pek çok kısmının hem diğer yapımcı firmalar hem de oyuncular tarafından oyun tarihinin en büyük başarılarından bir tanesi olarak gösteriliyor.

Pedro Pascal 1920x1080 ile ilgili görsel sonucu

The Last of Us konusu

Yıllardır popülerliğini koruyan oyunun başarılı hikayesini gözüne kestiren yapımcılar, oyunu önce bir film olarak sinemaya getirmek istediler. Ancak Naughty Dog patronlarından Neill Druckmann oyunun hikâyesinin iki saatlik bir filme sığdırılmasını istemediğini belirtince oyunun dizi olarak uyarlanmasına karar verildi.

The Last of Us, oyuncularını ortaya çıkan bir salgın hastalık sonrası insanların mutasyon geçirerek canavarlara dönüştüğü distopik bir evrene götürüyor. Oyun, Ellie adında genç bir kızı hem insanlardan hem de bu canavarlardan koruyarak milislerin karargahına götürülmesi istenen Joel’a odaklanıyor. Daha önceden ısırılmış olmasına rağmen dönüşüm geçirmemesiyle insanlık için umut olan Ellie ve Joel’un yolculukları beklenenden çok daha uzun sürerken ikilinin arasındaki baba-kız ilişkisini yavaştan görmeye başlıyoruz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.