Netflix, en çok izlenen 5 orijinal dizisini açıkladı

Netflix

Dünyanın birçok yerinde en çok tercih edilen online içerik platformlarından biri olan Netflix, gelmiş geçmiş en çok izlenen 5 orijinal dizisini açıkladı.

1- The Witcher

the witcher

İlk sezonu 2019 yılında izleyicilerin beğenisine sunulan The Witcher dizisi, 76 milyon izlenme ile platformun en çok izlenen orijinal dizisi oldu. 2021 yılında 2. sezonu ile izleyici karşısına çıkması beklenen dizi, yalnız bir canavar avsıcı olan Rivyalı Gerart’ı (Henry Cavill) odağına alıyor. Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bu dünyada yaşamaya çalışmaktadır ancak kader, onun güçlü bir büyücüyle ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensesle yollarının kesişmesini sağlar. Bu saatten sonra üçü birlikte gitgide daha dengesiz bir hâle gelen bu dünyada yollarını bulmaya çalışacaklardır.

2- La Casa de Papel

la casa de papel

İlk sezonu 20217 yılında yayımlanan La Casa de Papel, 65 milyon izlenme ile platformun en çok izlenen 2. dizisi oldu. Dizi, ilk olarak İspanyol televizyon kanalı Antena 3 üzerinden izleyiciye sunuldu. Daha sonra da Netflix tarafından satın alınmış ve yeni sezonları da Netflix tarafından çekilmişti. Dizinin 5. ve final sezonu, onay almış olsa da henüz ne zaman yayımlanacağı bilinmiyor. Serinin final sezonu, 4. sezonda devam eden ve henüz tamamlanmamış soygunu anlatmaya devam edecek.

3- Stranger Things

stranger things

İlk olarak 15 Temmuz 2016 yılında izleyici ile buluşan Stranger Things, 3. sezonu ile kendi rekorunu kırmış ve 40 milyon izlenmeye ulaşmıştı. Toplam 64 milyon izlenme ile de Netflix’in en çok izlenen 3. dizisi oldu. Başrollerinde; en son karşımıza Enola Holmes filmi ile çıkmış olan Millie Nobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo ve Caleb McLaughlin’in bulunduğu dizi, 4. sezonu ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin 4. sezonunun, 2021 yılının sonunda ya da 2022 yılının başında yayımlanması bekleniyor.

4- Tiger King

tiger king

2020 yılının Mart ayında yayımlanan belgesel dizi Tiger King, 64 milyon izlenme ile platformun en çok izlenen 4. dizisi oldu. Joe Exotic‘in hayatını anlatan suç belgeseli, mini dizi olarak izleyici karşısına çıkmıştı. Dizinin Netflix tarafından açıklanan resmi konusu ise şu şekilde: Bir hayvanat bahçesi sahibi, büyük kedi yetiştiriciliğinin yeraltı dünyasındaki eksantrik karakterler arasında geçen bu gerçek kiralık katil öyküsünde kontrolden çıkar.

5- Bridgerton

bridgerton

Julia Quinn’in çok satan roman serisinden uyarlanan Amerikan yapımı yeni dizisi Bridgerton, geçtiğimiz günlerde Netflix kütüphanesindeki yerini almıştı. 25 Aralık 2020 tarihinde yayımlanan dizi, 63 milyon izlenme ile platformun en çok izlenen 5. dizisi oldu. Listede yer alan en yeni dizi olan Bridgerton, yayımlandığı günden itibaren Netflix Türkiye’nin Top 10 listesindeki yerini koruyor. Dizi, Londra sosyetesindeki rekabetçi evlilik piyasasına ilk kez giren saygın Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne’nin yaşadıklarını odağına alıyor. Ailesinin ayak izlerini takip ederek gerçek aşkın ateşlediği bir evlilik yapmayı uman Daphne, aşkı hiç beklemediği bir yerde bulur. Dizi; kalıcı arkadaşlıkların zamansızlığını, kendi başının çaresine bakan aileleri ve her şeyi fetheden bir aşk arayışını ele alan romantik, skandallarla dolu ve kıvrak zekalı bir dizi olarak tanımlanıyor.

Total
0
Shares
Önceki
riverdale

Riverdale 5. sezon fragmanı yayımlandı

Sonraki
son yaz

Son Yaz 2. bölüm ön izlemesi yayımlandı