mads mikkelsen

Mads Mikkelsen, Fanstastic Beasts’in yeni Grindelwald’ı oldu

Bilindiği üzere J.K. Rowling’in aynı adlı romanından uyarlanan ve Harry Potter dünyasında geçen film serisi Fantastic Beasts, şu sıralar oyuncu kadrosundaki önemli değişiklik ile gündemde. Geçtiğimiz günlerde Johnny Depp, The Sun gazetesine karşı yaptığı başarısız iftira davasının ardından Warner Bros’un isteği üzerine, Fantastic Beasts filmlerindeki rolünü bırakmak zorunda kalmıştı. Bugün ise Grindelwald karakteri için ünlü oyuncunun yerine kimin geçeceği açıklandı.

fantastic beasts

Fanstastic Beasts serisinin yeni Grindelwald’ı “Mads Mikkelsen” oldu

Warner Bros.’un, Gellert Grindelwald rolünün oyuncusunu kaybetmiş olması nedeni ile projeyi iptal edebileceği de düşünülmüş olsa da yapım şirketi, bunun yerine Grindelwald rolü için başka adaylar aramaya başladı. Bugün Warner Bros., Fantastic Beasts 3 filmindeki Gellert Grindelwald rolünün artık Mads Mikkelsen tarafından canlandırılacağını resmi olarak duyurdu. Filmin yönetmeni David Yates’in ilk tercihinin daima Mads Mikkelsen olduğu da söylentiler arasında.

Filmin oyuncu kadrosunda; Eddie Redmayne, Johnny Depp, Katherine Waterston, Jude Law ve Ezra Miller gibi isimler yer alıyor. İlk iki filmi yöneten David Yates, 3. filmde de yönetmen koltuğunda oturuyor. Aynı zamanda J.K. Rowling de önceki iki macerada olduğu gibi filmin senaryosunu yazan isim olarak görev almış durumda.

Şu ana kadar Johnny Deep ile Grindelwald karakteri için yapılan çekimlerin filmde kullanılmayacağı ve 3. filmde karakterin sadece Mads Mikkelsen tarafından canlandırılan sahnelerinin yer alacağı duyuruldu. Film, 2022 yazında dünya çapında sinemalarda gösterime girecek.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.