fate: the winx saga

Fate: The Winx Saga konusu

İlk kez 2004 yılında animasyon olarak karşımıza çıkan Winx dizisinin Netflix uyarlaması geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Fate: The Winx Saga ilk duyurulduğu günden beri izleyiciler tarafından merakla beklenmekteydi. Geçtiğimiz günlerde de Netflix kütüphanesinde yerini alan yapım, yayımlandığı andan itibaren Netflix Türkiye Top 10 listesindeki yerini koruyor ve ilk sırada yer alıyor. Dünyanın birçok yerinde de buna benzer bir ilgi görüyor.

fate: the winx saga

Fate: The Winx Saga konusu

Dizi, beş gen periyi odağına alıyor. Bu beş genç peri, Öbür Dünya’da Alfea adlı yatılı bir okula gider. Yetişkinliğe adım atmakta olan periler; bu süreçte bir yandan sihirli güçlerini nasıl kontrol edeceklerini öğrenirken bir yanda da karşılarına çıkan canavarlar, aşk ve rekabetle başa çıkmaya çalışırlar. Büyülü güçleri ile başa çıkmaya alışan bir grup genç, Alfea adlı sihirli bir okulda eğitim görürler.

Bloom (Abigail Cowen), sihirli güçlerini kontrol etme umuduyla Alfea’da eğitim görmeye başlar ve birbirinden ilginç sınıf arkadaşları ile tanışır. Bu sırada yeni bir sır açığa çıkar ve güçleri ile duygularını keşfe çıkan öğrenciler yeni bir yaşamın kapısını aralar. Bloom ve Stella, bir görevde yaparken Yanık’ın korku hükümdarlığı gitgide büyür. Bloom’un önemli bir anıyı araştırmaya başlamasıyla geçmiş ile şimdiki zaman iç içe geçer.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.