Ayla

Ayla
Tarih
27 Ekim 2017
Tür
Dram, Biyografi, Tarih
Süre
2 saat 5 dakika
Yönetmen
Can Ulkay
CINEMAXIMUM
Based on 2 Okuyucu Derecelendirmesi
5.5
User Average

 

Film, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?…
Yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle dikkat çeken Can Ulkay’ın oturduğu dram filmi Ayla’nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar’ın da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp’in imzası var. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay’ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor.

 

Ayla (2017)
Based on 2 Okuyucu Derecelendirmesi
5.5
User Average
  1. 9.2
    Abi!!!! Çok iyiydi.

    Abi şu ana kadar izlediğim en duygusal filmlerden biriydi. Ama izlediğim ilk drama filmiydi de. Neyse, ilk olduğuna bakmayın karışık yani biraz. Her neyse, film genel anlamıyla çok iyiydi. Seyrederiz’de yeni şeyler deniyoruz işte bakıyoruz.

    0
    0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplam Puan

Daha Fazla İçerik
never have i ever
Never Have I Ever 2. sezonundan ilk görseller yayımlandı