Son Durak 6

Son Durak 6 geliyor

Son Durak 6 filminin geleceği resmi olarak doğrulandı. Geçtiğimiz günlerde serinin yaratıcısı Jeffery Reddick, altıncı filmin çalışmalarına tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehtidi oluşturan Koronavirüs salgınından önce başlandığını doğruladı.

Son Durak 6

Son Durak (Final Destination) serisi, şimdiye kadar hepsi aynı tema ve olay örgüsünde boyanmış beş film üretti. Ancak her zaman bir ritmi kaçırmadan hem eğlenceli hem de dehşet verici olayları izleyici ile paylaşmayı başardılar.

Son Durak 6 filmi ile ilgili yapılan daha önceki açıklamalarda, serinin sıfırlanacağı ve bir yeniden çevrim olarak günümüze uyarlanarak izleyici karşısına çıkarılacağı söyleniyordu. Bu haber, serinin  hayranlarını oldukça üzen bir gelişme olmuştu. Ancak neyse ki geçtiğimiz mart ayında yapılan açıklama ile hayranları mutlu edecek haber verildi. Filmin yeninden çevrim olmayacağı, ancak farklı bir alanı keşfetme fikrini çevrelediği açıklandı. Yani 6. Final Destination filmi, sadık hayranlarının franchise’ını kazanan bu denenmiş ve test edilmiş olay örgüsünden çok uzaklaşmayacak.

Son Durak 6

Jeffery Reddick, “Son Durak 6” hakkında konuştu

Serinin yaratıcısı olan Jeffery Reddick, geçtiğimiz günlerde verdiği bir ropörtajda bir şekilde seriyi yeniden canlandırmayı umduğunu açıkladı. Yılın başlarında yeni filmle ilgili yapılan açıklamalar sadece başlangıç niteliğindeydi. Reddick, her ne kadar serinin son filmi gişede çok büyük bir hasılat yapmış olsa da bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Son filmden bu yana neredeyse 10 yıl geçtiği için bazı şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyor.

“Her zaman şöyle söylenir: Eğer bir formül bozulmamış ise düzeltmeyin. Ancak benim düşüncem, Ölüm’ün beynimizde kullanabileceği pek çok tasarımı olduğu. Mesela, Rube Goldberg makinesi türünde bir tasarım görüyoruz. Ancak Ölüm, bizi birçok yönden ele geçirebilir.

‘Elm Sokağında Kabus’ hayranı olduğum için biraz karanlık olan orijinal hikayemde Ölüm, yaptıkları bir günah ya da yanlış bir şey için psikolojik olarak onlarla oynadı ve sonunda kendilerini öldürdüler. Yani bu biraz karanlıktı. O filmi şimdi yapmak isteyeceğimi sanmıyorum. Ama düşünüyorum da neredeyse ikincisinde yaptığımız gibi o dünyayı keşfetmek eğlenceli olurdu. Mitolojiyi genişletmek istiyorum. Geri dönecek olsaydım farklı bir şeyler yapmayı isterdim. “

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.