Mücadele Çıkmazı filminden ilk görüntüler geldi

Mücadele Çıkmazı

Netflix’in, kağıt toplayıcısı olan Mehmet ve bir noktada hayatları kesişen 8 yaşındaki Ali’nin başına gelenleri anlatan yeni yerli filminden ilk görseller geldi. Bugün birçok yerli yapımına dair detaylar paylaşmış olan Netflix’in paylaştığı fotoğraflar, filme dair bir fikrimizin oluşmasına yardımcı oluyor.

Mücadele Çıkmazı

Netflix, başrolünde Çağatay Ulusoy‘un bulunduğu yeni Türk yapımı filmi olan “Mücadele Çıkmazı”nı geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. The Protector, Atiye ve Aşk 101 gibi diziler ile Türkiye’deki ilk orijinal yapımlarına imza atan Netflix, dizilerin yakaladığı başarının ardından yerli filmlere de yönelmiş ve ilk orijinal Türk yapımı filmi olan Yarına Tek Bilet‘i çıkarmıştı. Netflix, Türkiye’de sansür olayları gibi engellerle karşılaşsa da yerli yapımlara yatırım yapmaya devam ediyor. ”Mücadele Çıkmazı” da bu yapımlardan biri olarak 2021’de Netflix arşivindeki yerini alacak.

Mücadele Çıkmazı

Mücadele Çıkmazı filminin konusu

İstanbul’un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı… Mehmet (Çağatay Ulusoy), her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, fark edemediğimiz kağıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba’dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine 8 yaşındaki Ali isimli bir çocuk (Emir Ali Doğrul) düşer. Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

Mücadele Çıkmazı

Mücadele Çıkmazı ne zaman yayımlanacak?

Yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu, senaryosunu ise Ercan Mehmet Erdem’in kaleme aldığı film, 15 Mart 2021’de tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te yayımlanacak.

Filmle ilgili yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
shawn mendes in wonder seyrederiz 1
mm

Shawn Mendes belgeseli “In Wonder”dan ilk fragman

Sonraki
50M2
mm

50m2 dizisinden ilk görseller yayımlandı