Ma Rainey’s Black Bottom yayımlandı

ma rainey's black bottom

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetmiş olan ünlü oyuncu Chadwick Boseman‘in yer aldığı son film özelliğini taşıyan Ma Rainey’s Black Bottom filmi, birkaç saat önce Netflix kütüphanesindeki yerini aldı.

Nights in Rodanthe ve You’re Not You gibi filmlerle tanınan George C. Wolfe’un yönettiği, Ruben Santiago-Hudson‘ın senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Viola Davis ve Chadwick Boseman’a; Glynn Turman, Colman Domingo ve Michael Potts gibi isimler eşlik ediyor.

Chadwick Boseman

Ma Rainey’s Black Bottom konusu

August Wilson’ın 1982 oyununa dayanan film, Blues’un Kraliçesi olarak bilinen Ma Rainey’nin yeni bir albüm kaydetmek üzere Chicago’daki bir stüdyoda menajeri, yapımcısı ve orkestrası ile buluşmasının ardından gelişen olayları konu alıyor. Buluşma süresince Ma Rainey ve grubu arasında anlatılan hikâyeler, yaşanan felsefi tartışmalar ve çatışmalar oyunun merkezinde yer alıyor. Viola Davis, grubun hırslı ve dürtüsel trompetçisi Levee rolünde yer alıyor. Slow Drag rolünde Michael Potts bulunuyor ve ayrıca filme adını veren Ma Rainey karakterini ise Chadwick Boseman canlandırıyor.

Netflix bu yıl en dikkat çekici yapımlarından biri ola filme, Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Azizler
mm

Azizler filminden ilk fragman yayımlandı

Sonraki
sweet home

Sweet Home yayımlandı