Zac Efron filmleri

mm
Zac Efron

Zac Efron, 18 Ekim 1987 yılında Kaliforniya’da doğmuştur. 2000’li yıllarda profesyonel oyunculuğa başlamış ve Disney’in “High School Musical” filmi ile kariyerinde önemli bir yükselişe geçerek şöhret kazanmıştır. Ancak sonrasında gençlik filmlerini geride bırakarak daha çarpıcı rollerde yer almayı tercih etmiş ve günümüzün en sevilen oyuncularından biri haline gelmiştir.

Biz de bugün 33 yaşına basan sanatçının rol aldığı birkaç filmi sizler için derledik.

1- Kötü Komşular (2014)

kötü komşular

Kelly ve Mac Radner, yeni doğan bebekleriyle birlikte sakin bir mahallede yaşayan genç bir çifttir. Yeni çocuk sahibi Radner’lar, yaşadıkları yeri ve komşularını fazlasıyla sevmekteyken yeni taşınan yan komşularını da aynı samimiyetle karşılarlar. Ne var ki yeni komşular, zamanla hem mahallenin hem de ailenin huzurunu tehdit etmeye başlar. Öğrenci derneği olarak kullanılan bu evde yaşanan partiler, Radner’ları çileden çıkarır ve aile, yeni komşularına karşı bir savaş açar.

2 filmden oluşan ve Nick Stoller’ın yönetmenliğini yaptığı serinin başrollerini; Zac Efron, Seth Rogen ve Rose Byrne paylaşıyor.

2- Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

Zac Efron

Film, 1989’da Florida’da idam edilen ünlü seri katil “Ted Bundy”nin hayatına odaklanıyor. Karizması sayesinde birçok kadına yaklaşmayı başararak genç kızlara ve kadınlara tecavüz edip onları öldüren seri katil ile uzun dönemli kız arkadaşı Liz arasındaki sorunlu ilişki mercek altına alınıyor.

Yönetmen koltuğunda Joe Berlinger’ın oturduğu filmin başrolünde Efron’a, Lily Collins eşlik ediyor.

3- High School Musical (2006)

Zac Efron

Okulun basket takımının yakışıklı ve popüler kaptanı Troy ve bilim kulübünün güzel ve bir o kadar da zeki üyesi Gabriella, okul müzikalinin seçmelerine katılarak alışılagelmiş düzenin tüm kurallarını yıkarlar. Rüyalarının peşinden giderken çevrelerindeki herkese takım çalışmasının ve olduğu gibi davranmanın önemini öğretirler. Hem de tüm bunları çok havalı melodilerin ve dansların eşliğinde yaparlar.

Bir zamanların en ünlü Disney filmlerinden biri olan High School Musical serisinin başrollerinde; Zac Efron, Vanessa Hudgens ve Ashley Tisdale gibi isimler bulunuyor.

4- The Greatest Showman (2017)

Zac Efron

Müzikal türündeki film, 12 yaşında askerlere atıştırmalık ve kiraz rumu satarak ticarete atılan doğuştan iş adamı P.T. Barnum’un hikayesini odak alıyor. 1841 yılında Barnum, dünyanın daha önce duymadığı bir hayalle yola çıkar; dünyanın en muhteşem gösterisini sunmak. Eşinin de desteğiyle tarihin ilk sirkini kurmak için işe başlayan Barnum; dünyanın farklı yerlerinde, anormallikleri ile yaşamak zorunda kalan kişileri, genç yetenekleri ve azimli girişimcileri toplar. Tarihin ilk sirki, İngiliz hükümdarı Kraliçe Victoria’nın bile izlemeye geldiği bir Avrupa turnesine uzanacak ve dünyanın show dünyası anlayışını kökünden değiştirecektir.

Müzikal; Hugh Jackman, Zac Efron ve Zendaya gibi birçok önemli isimi kadrosunda bulunduruyor.

5- Baywatch

Zac Efron

Mitch Buchannon, kendini işine adamış cesur ve sorumluluk sahibi bir cankurtarandır. Sorumlu olduğu koyu korumak onun için her şeyden önce gelmektedir ve o, Emerald körfezinde bir yerel kahramana dönüşmüştür. Onunla birlikte çalışan ekibiyle hiçbir sorunu yoktur ve ekibi, görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirmektedir. Ancak günün birinde aralarına yeni bir ekip üyesi daha katılır. Bu küstah yeni cankurtaran, Mitch’in sinirlerini bir hayli zorlayacaktır. Ancak koyu tehdit eden bir suç planı su yüzüne çıkınca ikili aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp birlikte olmak zorundadır.

90’ların meşhur dizisi Sahil Güvenlik’ten beyaz perdeye uyarlanan filmin başrollerini; Dwayne Johnson ve Zac Efron üstleniyor.

6- 17 Yeniden (2009)

Zac Efron

1989 yılında lise son sınıf öğrencisi olan Mike O’Donnell, okulun basket takımının yıldızıdır. Üniversite bursu ve parlak bir gelecek avucunun içindedir. Ama o her şeyi elinin tersiyle itip, bebek beklediğini yeni öğrendiği kız arkadaşı Scarlet’la yaşamaya karar verir. Yaklaşık 20 yıl sonra, Mike’ın ihtişamlı günleri geride kalmıştır. Scarlet’la evliliği paramparçadır, işteki terfi onu es geçmiştir, ergenlik çağındaki oğlu onun bir zavallı olduğunu düşünmektedir ve lisede bir inekken sonradan teknoloji milyarderi olan en iyi arkadaşı Ned’in yanında yaşamaya mecbur kalmıştır.

Ama Mike’a ikinci bir şans verilir ve mucizevi bir şekilde 17 yaşına geri döner. Mike’ın görünümü belki 17 yaşında gibidir ama otuz küsur yaşındaki tavırları 2009 yılının son sınıf öğrencileri arasında hiç de havalı olmaz.
Mike, en iyi yıllarını yeniden yakalamaya çabalarken başına gelmiş en iyi şeyleri kaybedebilir.

7- That Awkward Moment (2014)

That Awkward Moment HD Duvar kağıdı | Arka plan | 1920x1080 | ID:605532 - Wallpaper Abyss

Romantik komedi türündeki film, beraber yaşayan ve çok yakın arkadaş olan 3 adamın ilişki hayatlarını konu ediniyor. Jason, Daniel ve Mikey tüm ilişkilerde bulunan ve herkesin sorduğu o malum soruda tıkanmışlardır: “Peki şimdi ne olacak?”

Total
0
Shares
Önceki
Star Trek: Discovery
mm

Star Trek: Discovery, 4. sezon onayı aldı

Sonraki
Detention
mm

“Detention” adlı yeni Netflix dizisinden ilk fragman yayımlandı