Whitney Houston 1

Whitney Houston’ın hayatını anlatacak yeni bir film!

Whitney Houston’ın hayatını anlatacak yeni bir film için çalışmalar başladı

Dünyanın en iyi sesleri arasında gösterilen ve sekiz yıl önce vefat eden sanatçı Whitney Houston’ın hayatını anlatan yeni bir film için çalışmalara başlandı.

2012 yılında henüz 48 yaşındayken beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden efsanevi şarkıcı Whitney Houston’ın hayatını anlatacak bir film yapılacağı duyuruldu.

Projenin oyuncu kadrosunda yer alacak isimler henüz belirli olmasa da kamera arkasındaki isimlerin de en az müzisyenin kendisi kadar büyük olduğu söylenebilir. Bohemian Rhapsody, Darkest Hour ve Theory of the Everything gibi yapımların yazarlığını yapan Anthony McCarten’ın isminin geçeceği projenin yapımı The Whitney Houston Estate, Primary Wave ve Clive Davis ortaklığında gerçekleşecek.

svg%3E

Houston’ı küçük yaşlarda keşfeden ve onunla uzun yıllar boyunca çalışan yapımcı Clive Davis, daha önce çekilen iki Houston belgeselinden rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Davis önceki filmlerin beyaz ayrımcılığıyla çekildiğini düşünüyor. Whitney Houston’ın yaşamını ya Robyn Crawford ile ilişkisi üzerinden dramatik bir şekilde ele aldıklarını ya da bağımlılığıyla mücadelesiyle sanatçının kişiliğini ve hayatını sınırlandırdıklarını söylüyor.

Clive Davis, çekilecek biyografik filme ve senaristine duyduğu güveni “Whitney’i tam anlamıyla ortaya çıkaracak, müzikal açıdan zengin bir senaryo yazacağına inanıyorum.” şeklinde ifade etti. Filmin ne zaman vizyona gireceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.