Vikings

Vikings final sezonu fragmanı yayımlandı

İlk sezonu 3 Mart 2013 tarihinde izleyici karşısına çıkan ve tarihsel drama türünde olan Vikings dizisi, final yapmaya hazırlanıyor. Yayımlanan 6 sezonunun ardından geniş bir hayran kitlesine ulaşan dizi, türünün en iyi örneklerinden biri olarak gösteriliyor. Bugün ise Kanada-İrlanda ortak yapımı dizinin final sezonundan ilk fragman yayımlandı.

Dizinin 6. sezonuna dair ilk 10 bölüm, 2020 yılının başlarında History kanalında yayımlandı. Son sezonunun kalan 10 bölümü ise 30 Aralık 2020’de; ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya ve İrlanda’da Amazon Prime Video üzerinden izleyici ile buluşacak. Şu an için belirtilen ülkeler sadece bunlar ile sınırlı. Bu nedenle son 10 bölümün Türkiye’de ne zaman yayımlanacağı henüz bilinmiyor. Ancak yakın bir dönemde açıklanması bekleniyor.

Vikings

Vikings konusu

8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, basit bir çiftçi iken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnor’un acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını seyrederken savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in çok az işlenmiş ilgi çekici kültürüne hep birlikte tanık oluyoruz. Tarihi bir drama olarak nitelendirilebilecek dizinin hikâyesi, gerçek Avrupa efsanelerine ve tarihsel figürlere dayanıyor.

Dizinin 6. sezon ilk kısmında ise Rusya ve Vikingler arasında, Norveç’in kontrolünü ele geçirme girişimi izledik. Bölümler, Bjorn Ironside’ın anavatanı için Kral Harald ile birlikte Kemiksiz Ivar’a karşı savaştığı destansı bir savaşla sona ermişti. Kalan bölümlerde ise fragmanda da gördüğümüz gibi savaşın son demleri karşımıza çıkıyor. Önceki sezonların ana kadrosu geri dönecek, oyuncu kadrosunda herhangi bir yeni katılım beklenmiyor.

Ayrıca geçtiğimiz yıl, Vikings’in bitiminden 100 yıl sonra geçecek olan Netflix devam filmi “Vikings: Valhalla” duyurulmuştu.

Dizinin final sezonundan yayımlanan ilk fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.