Uzun soluklu dizilerden sıkılanlara ilaç gibi gelecek 3 dizi

htsdo

3- Trinkets:

Babasının yeni işi yüzünden yeni bir yere taşınmak zorunda kalan ve ölen annesinin üzüntüsünü unutamayan Elodie başkarakterimizdir. Elodie, kleptomani hastasıdır. Yani hırsızlık bağımlısı. Bu yüzden babasının zoruyla destek toplantılarına katılmaya başlar. -Adsız Alkolikler gibi.-

Toplantılarda birbirlerinin tamamen zıttı olan iki kleptoman ile daha tanışır: Moe ve Tabitha. Üçünün de karakterleri o kadar farklıdır ki arkadaş olmayı geçin aynı ortamda dahi bulunacaklarına ihtimal vermezsiniz. Ama hayat, onları karşılaştırmıştır bir kere.

Tabitha, okulun en zengin ve popüler kızlarından biri. Yüzüne hep sahte bir gülümseme takarak hiç olmak istemediği mekanlarda takılmak istemediği insanlarla takılıyor. Ayrıca kendisine fiziksel ve zihinsel olarak şiddet uygulayan toksik erkek arkadaşını da atlamamamız gerek.

Moe ise asi, sert ve vurdumduymaz biri. Dışarıdan öyle gözüküyor tabii ki. İçeriden ise kırılgan, hassas ve duygusal. Sevgiye ve ilgiye muhtaç ama bunları hiç kimseye göstermiyor. Ve insanlarla arasına kocaman taştan duvarlar örüyor.

Dizinin en sevdiğim taraflarından biri de buydu. Çok farklı hayat tarzlarına ve farklı kişiliklere sahip olan insanların dahi paylaşacak bir şeyler bulmaları ( buldukları şey her ne kadar kleptoman olmak olsa da ) ve gerçek arkadaşlıkları sayesinde her şeyi dize getirmeleri…

how to sell drugs online fast 36 thumb 960 retina

2- How to Sell Drugs Online (fast)

Dizideki başkarakterimiz Moritz. Aslında kendisi kimseye karışmayan biraz da nerd bir lise öğrencisi. Dizinin başında sevgilisi Lisa’nın bir yıllığına Amerika’ya gittiğini ve sonunda geri döndüğünü öğreniyoruz. İşte her şey o zaman başlıyor. Moritz aralarındaki ayrılık bittiği için bir sürü hazırlık yapıyor ve heyecanla Lisa’yı beklemeye başlıyor. Ancak tam o sırada Lisa, havaalanından Moritz’i arayıp mola vermeleri gerektiğini öne sürerek Moritz’den ayrılmak istiyor.

Moritz, bunu sindiremeyip istemeden de olsa Lisa’nın Facebook hesabına giriyor. Lisa’nın paylaşmadığı gizli fotoğraflarına girdiğinde ise onun uyuşturucu kullandığını görüyor ve gerçekten çok değiştiğini anlıyor.

Bunun üzerine eski sevgilisine kendisinin de çok değiştiğini kanıtlamak ve ilişkilerini geri kazanmak için internetten aldığı uyuşturucuyu götürmeye, partiye gidiyor. Ancak engelli arkadaşı Lenny ile birlikte hiç fark etmeden dünyadaki en büyük uyuşturucu ticaret ağını başlatıyorlar.

Her bölümü ortalama 20 dakika olan altı bölümlük bu mini dizi tek solukta bitecek ve biz beğeneceğinizden eminiz.

teotfw

1- The End of the Fucking World

Özellikle ikinci sezonunun çıkmasıyla birlikte övgüleri bolca toplayan The End of the Fucking World’e özellikle bu listede yer vermek istedik. Kesinlikle karanlık ve depresif bir havası olan bu dizi sorunlu aileleri olan ve onlardan kurtulmak isteyen iki genci, yani James ve Alyssa’yı anlatıyor.

James 17 yaşında bir psikopat. Hiçbir şey hissetmediğini düşündüğü için elini fritöze sokacak kadar psikopat.

Alyssa ise onu sevmeyen bir anne, üvey baba ve ikiz kardeşlerle aynı evde yaşamak zorunda olan patavatsız ve herkesin sinirini bozan bir kız.

James, Alyssa’yı öldürmek isterken Alyssa ise onunla yaşadıkları şehirden kaçıp uzaklaşmak ister. Diziyi bu kadar başarılı yapan ise bu ikilinin yolculukları sırasında başlarından geçecek olaylar ve düşüncelerindeki değişimler olacaktır.

Herkes tarafından bolca övgü alan dizinin iki sezonunu da nefes almadan bitireceksiniz.

 

Total
0
Shares
Önceki
images

Friends’den modaya ilham veren 7 an

Sonraki
gb

Güçlü bir kadının gerçek hikayesi: Girlboss