Uzumaki animesi 2021’e ertelendi

uzumaki

Korku efsanesi Uzumaki’nin anime versiyonu ertelendi

Geçtiğimiz saatlerde yönetmen Hiroshi Nagahama ile 13 dakikalık bir röportaj videosu yayımlandı. Adult Swim, geçtiğimiz saatlerde Junji Ito’nun Uzumaki korku mangasının anime uyarlaması için bir teaser videosu yayımladı.

Video, Ağustos 2019’da ilk yayımlanan video ile aynı, ancak videodaki açıklama, 2020 yerine animenin 2021’de çıkacağı bilgisiyle değiştirildi.

Adult Swim, ayrıca yönetmen Hiroshi Nagahama ile 13 dakikalık bir röportaj da yayımladı. Hem teaser hem de röportaj, Adult Swim Con dijital etkinliğinde Toonami “panelinin” bir parçası olarak Toonami’de de yayımlandı.

Uzumaki konusu

Hikayemiz, Kirie Goshima isimli genç bir kız ve sevgilisi Saito Suuichi’nin başından geçen tuhaf ve korku dolu olaylar anlatılarak başlıyor. Kirie bir gün erkek arkadaşı Saito ile buluşmak için yola çıkmışken Saito’nun babasını ara bir sokakta, bir salyangoz kabuğuna tuhaf bir şekilde bakarken görür. Bu gördüğünü, ona babasının son zamanlarda garip davrandığını söyleyen Saito’ya anlatır. Saito, kasabaya sarmal şekiller tarafından bir hastalık bulaştığını bu yüzden Kirie ile birlikte buradan ayrılmaları gerektiğini açıklar.

Öte yandan Saito’nun babasının bu şekle takıntısı kısa bir süre sonra ölümcül olur. Japonya’nın kıyısında etrafı dağlarla ve denizle çevrili bu küçük kasaba Kuruozu, gizemli bir şekil tarafından lanetlenmiştir. Böylece Kurouzu sakinlerinin delirmesine neden olan korkunç ve açıklanamayan sarmal dehşeti başlar. Kirie ve Saito ile başlayan hikaye ilerledikçe, serideki her bir karakteri, şehrin sarmal lanetiyle ilgili başka bir yönünü keşfetmesi anlatılıyor.

uzumaki

Uzumaki kelimesi Japonca’da sarmal anlamına gelmektedir. Üç ciltten oluşan bu hikayede sarmal deseni tarafından lanetlenmiş bir kasabada meydana gelen olaylara anlatılıyor. Sarmal laneti tarafından ele geçirilmiş olan Kuruozu’da hemen hemen her yerde sarmalları görüyoruz.

Junji Ito’nun Uzumaki serisini asıl korkunç yapan şey ise başlı başına bu sarmallar. Bir yerlerden çıkan canavarlar yerine işi bilinmeze sürükleyen bu sarmallar, Ito’nun gerçekten de korkunç ve başarılı bir iş yaptığını gösteriyor.

1998-1999 yılları arasında yayımlanan Uzumaki mangası toplam 3 ciltten oluşuyor. Aynı zamanda serinin ilk olarak 2000 yılında çekilmiş, Eriko Hatsune ve Fhi Fan’ın başrolde yer aldığı bir liveaction filmi de bulunmakta.

Şu ana kadar açıklanan bilgilere göre anime uyarlaması, Production I.G stüdyosunun altında 4 bölümlük mini anime serisi olacak. Yönetmenliğini Nagahama Hiroshi (Detroit Metal City, Mushishi) üstlenecek. Animenin müzikleri ise Colin Stetson tarafından düzenlenecek.

Yeni ve daha fazla gelişmeye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Vikings
mm

Vikings’in yıldızı Alexander Ludwig’li Netflix filmi: Night Teeth

Sonraki
rick and morty

Tower of God ekibinden Rick and Morty’li kısa anime!