arrival

Türk genel izleyicisinin 10 yıldan 5 favori filmi

Son güncelleme:

Inception

arrival

Christopher Nolan milyonlarca insan için son 10 yılın en iyi yönetmeni ve filmleri genel sıralamalarda bile en sevilen filmler arasında yer alıyor. Inception da favori filmler listesinde en üst sırayı kapan başyapıtlardan. 2010 yılında vizyona giren film; Bafta, Oscar gibi ödül törenlerinden eli dolu bir şekilde dönmüştü. Konusu ve kadrosuyla bu on yıllık serüvenimizin en iyi filmlerinden olduğu su götürmez bir gerçek.

Gone Girl

arrival

Gillian Flynn’in aynı adlı romanından uyarlanan Gone Girl 2014 yılında vizyona girmiş ve seyirciyi fazlasıyla etkilemeyi başarmıştı. David Fincher gibi profosyonel bir elden çıkmış film Ben Affleck ve Rosamund Pike oyunculuklarıyla bir görsel şölen haline gelmişti. Pike, bu rolüyle en iyi kadın oyuncu Oscar adaylığı almıştı. Bu başarılı uyarlama son on yılın favori filmlerinden olmayı başarıyla hak ediyor.

Call Me by Your Name

arrival

Yine başarılı bir roman uyarlamasıyla karşı karşıyayız. 2017 yılında vizyona giren film birçok insanın favori romantik filmi olmayı başardı.  André Aciman’ın aynı adlı romanından uyarlanan film özellikle Timothée Chalamet’in başarılı oyunculuğuyla tadından yenmeyen bir 2 saat yaşatıyor. En iyi uyarlama film Oscar ödülü ve Timothée’nin adaylığı kalitesini kanıtlar nitelikte.

Arrival

arrival

Dilin hiç tahmin edilmedik özelliklerini tanıyoruz bu filmde. Bilim kurgu ve dram türündeki film üzerinde ustaca düşünülmüş senaryosuyla birçok insanın favorisi olarak yerini alıyor. Denis Villeneuve gibi başarılı bir ismin yönettiği film Amy Adams ve Jeremy Ranner gibi başrol oyuncularına sahip. Birçok ödülü kucaklayan film aksiyonu az olmasına rağmen bir bilim-kurgudan fazlası pek çok konuda izleyeni etkiliyor.

Mad Max: Fury Road
arrival
2015 yapımı George Miller’in yazıp yönettiği film Mad Max serisinin dördüncü filmi. Birçok eleştirmen tarafından da en iyi kabul edilen film aldığı sayısız ödülle bu ünvanı fazlasıyla hak ediyor. Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult gibi isimlerin yer aldığı aksiyon filmi son 10 yılın favorilerinden.

Sizce listeye eklenmesi gereken, çıkarılması gereken filmler var mı? Türk izleyicisinin genel favorileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla İçerik
normal people
Normal People, BluTV’ye geliyor