trial by media

Trial by Media fragmanı yayımlandı

Netflix'in yeni belgeseli Trial by Media

Netflix’in yeni suç belgeseli Trial by Media

Geçtiğimiz saatlerde fragmanı yayımlanan Trial by Media adlı bu tarihi suç belgeseli bize medyanın davalar üzerinde nasıl bir etki yarattığını gösteriyor.

Yapımcılığını George Clooney ve Grant Heslov gibi ünlü isimlerin üstlendiği bu yapım, bize gerçek suç davalarında medyanın bunu yansıtış şeklinin her şeyi nasıl değiştirdiğini gösteriyor.

trial by media

11 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanacak olan yapım Netflix’in şu son sıralarda yaptığı ve genellikle aynı şeyi anlattığı gençlik yapımlarından çok daha farklı olacak gibi görünüyor. Bu da şimdiden Netflix kullanıcılarının olumlu tepki vermesine sebep oldu.

Bu belgeselde muhtemelen şimdiye kadarki en dramatik ve sansasyonel davalarda medyanın bunu bize nasıl yansıttğını, bunun halk ve özellikle hükümet üzerinde nasıl olayların sebebiyet vermesine yol açtığını izleyeceğiz. Medyanın bu kadar güçlü oluşunu; kamuoyu üzerindeki etkisini, hatta jürinin mahkeme kararını değiştirmesinde ne kadar etkili olduğunu izlemek, hepimize bir şeylerin farkında olmamız konusunda yardımcı olacak gibi görünüyor.

Medyatik Davalar belgesel-dizisinde, gerçek suçların, mahkeme dramalarının medya sayesinde nasıl bir eğlence aracına dönüştüğünü izlemek şahsen beni meraklandırdı. YouTube üzerinden paylaşılan fragmanın yorumlarından bile böyle bir yapımı kullanıcıların ne kadar çok istediği ve memnun olduğu belli oluyor.

6 bölümden oluşacağı söylenen bu belgesel-dizinin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in başka bir belgeseli olan The Last Dance ile ilgili olan yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/the-last-dance/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.