Transformers serisi izleme sırası

Transformers serisi izleme sırası

Bilim kurgu aksiyon filmlerinin bir hayranıysanız Transformers serisini elbet duymuşsunuzdur. Hayranların kafasını karıştıran konulardan birisi ise serinin hangi sırayla izleneceği. Bu içerikte, serinin nasıl izleneceğini ve film konularını sizler için derledik.

Transformers serisi hangi sırayla izlenmeli?

  • Transformers (2007)
  • Transformers: Yenilenlerin İntikamı (2009)
  • Transformers: Ayın Karanlık Yüzü (2011)
  • Transformers: Kayıp Çağ (2014)
  • Transformers: Son Şövalye (2017)
  • Bumblebee (2018)

1. Transformers

IMDB: 7.0 – Fragman

Transformers

Konusu: Hikaye, binlerce yıl önce, Autobot’ları ve Decepticon’ları barındıran Cybertron gezegeninde başlıyor. Bu iki taraf, biyolojik olmayan şeylere bile hayat verdiği söylenen AllSpark için aralarında sürekli savaşırlar. Autobot’ların lideri Optimus Prime, AllSpark’ı uzaya gönderir. Decepticon’ların lideri Megatron ise onu takip eder ve donduğu yere yani Dünya’ya çarpar. Allspark’ı bulmak için bir navigasyon içeren gözlük Archibald Witwicky tarafından bulunur. Daha sonra bu gözlük, serinin ana karakteri Sam Witwicky’nin eline geçer.

2. Transformers: Yenilenlerin İntikamı

IMDB: 6.0 – Fragman

Transformers Revenge Of The Fallen

Konusu: Hikaye, MÖ 17000’li yıllarda yıldız emici bir makinenin yaratılması, ancak yaşamı destekleyen bir yıldızı emilmeyeceğine dair bir anlaşma yapılması ile başlıyor. Prime’lardan birisi, bu duruma meydan okur ve Dünya’daki yaşamı destekleyen Güneş’i emebilmek amacıyla Fallen adında bir makine yaratır. Diğerleri ise bu planını gerçekleştiremeden onu durdurur ve hapse gönderir. Daha sonra Autobot’lar, aldatmacaları ortadan kaldırmak için ABD Ordusu ile el ele verir. Bu görevde ise Decepticon’lardan biri Optimus’a bir yenilenin yükseldiğini bildirir.

3. Transformers: Ayın Karanlık Yüzü

IMDB: 6.2 – Fragman

Transformers Dark Of The Moon

Konusu: Hikaye, Autobot’lar ve Decepticon’lar arasındaki savaşı sona erdirme gücüne sahip Ark ile başlıyor. Serinin ana karakteri Sam, bir iş bulmaya çalışır fakat her zaman etrafında bulunan Autobot’lar nedeniyle bu arayışında genellikle başarısı olur. Sam, yakında öldürülen bir işçiden Ark’ı öğrenir. Hikaye, Optimus Prime ve diğer Autobot’ların Sam ile birlikte Ark’ı bulmaya çalışmalarını ve bu macerada karşılaştıkları problemleri konu ediniyor.

4. Transformers: Kayıp Çağ

IMDB: 5.6 – Fragman

Transformers Kayip Cag min

Konusu: Serinin 4. filmi Kayıp Çağ, ana karakter Sam’e sahip olmadığı ve son olaylardan uzun bir zaman sonra geçtiğinden dolayı ilk üçlemeden daha farklı bir hikayeye sahip. Hikaye, Autobot’ların düşman olarak görüldüğü ve CIA tarafından avlandıkları bir dönemde geçiyor. Optimus Prime hasar görmüş, bir kamyona dönüşmüş ve mali açıdan pek de başarılı sayılmayan mucit Cade Yeagar’ın elindedir. Hikaye, Autobot’ları bir kez daha ışığa çıkarma girişimlerini konu ediniyor.

5. Transformers: Son Şövalye

IMDB: 5.2 – Fragman

Transformers The Last Knight

Konusu: Hikaye, geçmişte Saksonlara karşı savaşan Kral Arthur zamanında başlıyor. Autobot’lar, bu savaşta Kral Arthur’a ve Merlin’e yardım eder. Merlin’e, gelecekte başlarına büyük bir bela geleceğinden dolayı onu güvende tutması için bir asa verirler. Günümüze gelindiğinde, Autobot’lar hala istenmiyor ve onlara karşı birçok güç oluşturulmuş haldedir. Hikaye, Autobot’ların Dünya’da tekrar kabul edilip edilmeyeceğini konu ediniyor.

6. Bumblebee

IMDB: 6.8 – Fragman

Bumblebee min

Konusu: Bumblebee, serinin başka bir yönetmen tarafından yönetilen tek filmi. Hikaye, 1900’lü yılların sonlarında geçiyor. Filmde, serinin hayranlarının favori Autobot’larından birisi olan Bumblebee’nin, ona adını veren genç bir kız olan Charlie ile nasıl arkadaş olduklarını ve Dünya’da mahsur kalan diğer tüm Autobot’ları nasıl kurtardıklarını anlatılıyor.

Ayrıca, vampir hikayelerini seviyorsanız ve Alacakaranlık serisinin hangi sırada izleneceğini merak ediyorsanız Alacakaranlık serisi izleme sırası içeriğimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Borderlands 3
mm

Borderlands 3 çekimlerinin büyük bir bölümü tamamlandı

Sonraki
Arınma Gecesi

Arınma Gecesi 3. sezon olacak mı?