Top Boy

Drake’in yapımcılığını üstlenerek iptalini önlediği Top Boy’un 3. sezonu yakında

Top Boy dizisinin yeni sezonu yakında Netflix’de

Top Boy dizisi, başta 4 bölümlük ilk sezonu ile 31 Ekim – 3 Kasım 2011 tarihleri ​​arasında Channel 4’da arka arkaya dört gece yayımlandı. Ardından 20 Ağustos 2013’te ikinci sezonu da yine Channel 4’da yayımlandı. Üçüncü bir sezon için de bir kurgu önerilmesine rağmen Top Boy, 2014’te Channel 4 tarafından bütçe yetersizliği nedeniyle yayımdan kalkmıştı. Ancak dizi, yakında Netflix’e geri dönüyor. Sebebi ise bir şanslı bir hayranının olması: Drake.

Top Boy

Dünyaca ünlü Kanadalı rapçi Drake, çok sevdiği Netflix dizisi Top Boy’un yeni sezonunun iptali üzerine dizinin yapımcılığını üstlendi ve böylece dizinin bütçe sıkıntılarını gidererek iptalin önüne geçti. İngiliz suç dizisi Top Boy’un yeni sezonu yakında Netflix’de yayımlanacak.

Doğu Londra’da suç bölgesi olarak bilinen kurmaca bir mahallede geçen Top Boy, suça karışmış bir grup gencin hayatlarını konu alıyor. Dizi, uyuşturucu tacirliği yapan Dushane ve Sully’nin yükselişini ve suçlu olarak yaşamanın getirdiği yaşam mücadelesini gözler konu alıyor.

Top Boy: de seizoenen, trailer, cast en de releasedatum

Dizinin yayımdan kaldırıldığını öğrenen Drake, bundan dolayı duyduğu üzüntüyü 6 yıl önce bir Instagram mesajında kaleme almıştı. Ünlü rapçi daha önce verdiği bir röportajında, dizideki insan unsurunun kendisini yapıma çektiğini söylemiş ve çok tanınmayan oyuncularının performansının ‘inanılmaz’ olduğunu belirtmişti.

Drake, dizinin iptali üzerine harekete geçti. Dizinin yaratıcısı ve yazarı Ronan Bennett ile iletişime geçerek üçüncü sezonu fonlamayı teklif etti. Ardından 2017 yılında dizinin yapımcılığını üstlendiğini açıklaması üzerine dizinin orijinal kadrosu bir araya getirildi. Ünlü müzisyen, olayı Instagram hesabından “Bunu gerçekleştiren ekip.” notu ile yaptığı bir paylaşım ile kesinleştirdi.

Dizinin başrollerinde bulunan Ashley Walters, Drake’in diziye bulunduğu katkılardan şu şekilde söz ediyor.

“Diziye resmen yeniden hayat verdi, Drake’in ismi diziyle ilgili her konuda daha çok geçmeli.”

Dizinin bu sonbaharda yayımlanması planlanan 3. sezonu, uzun bir aradan sonra Londra’ya geri dönen Dushane’in mahalledeki uyuşturucu ticareti üzerindeki hakimiyetini geri alma amacı üzerine yoğunlaşacak.

Bir süpermarketin önünde uyuşturucu tacirliği yaptığını gördüğü on yaşındaki bir çocuktan ilham alarak Top Boy’u yaratan Ronan Bennett, 3. sezonun da senaristliğini yapacak. Başrol oyuncuları Ashley Walters ve Kane Robinson da 3. sezon için diziye geri dönüyor.

İlk iki sezonu Netflix’de yer alan Top Boy, bu sonbaharda 10 bölümden oluşan 3. sezonuyla altı yılın ardından ekranlara geri dönecek.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.