Tom Hanks, Pinokyo filminde Gepetto olabilir

mm
Pinokyo

Usta oyuncu Tom Hanks’in başarılı yönetmen Robert Zemeckis ile yeni bir Pinokyo filmi için görüşme aşamasında olduğu duyuruldu. İkili, 20 yıl kadar önce Forrest Gump filminde birlikte çalışmıştı. Eğer anlaşma gerçekleşirse Tom Hanks, filmde Gepetto Usta rolünü üstlenecek.

Geçtiğimiz yıl, A Beautiful Day in the Neighborhood filminde canlandırdığı Fred Rogers karakteri ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı adaylığı elde eden Tom Hanks’in, Disney ile yaptığı görüşmelerin henüz başında olduğu bilinmesine rağmen başarılı oyuncunun senaryoyu okuduktan sonra yönetmen Zemeckis’e filmde yer almak istediğini bildirdiği belirtildi. Disney’in ise Geppetto rolü için Tom Hanks isteği ise daha önceye dayanıyor. Daha önce Paul King’in yönetmen olarak düşünüldüğü versiyonda da Tom Hanks gündeme gelmiş ancak anlaşma gerçekleşmemişti.

Öte yandan Disney, klasik çizgi filmlerin live-action uyarlamalarına son yıllarda önem verdiği biliniyor. Geçtiğimiz yıl yayımlanan The Lion King ve Aladdin filmleri 1 milyar dolar gelir barajını aşmıştı.

Pinokyo

Pinokyo filminin konusu ne olacak?

Orijinal Pinokyo hikayesi, 1833 yılında Carlo Collodi’nin kaleme aldığı The Adventures of Pinocchio’ya dayanıyor. Yeni Pinokyo filmi klasik hikayeyi konu edinecek. Gepetto Usta’nın ahşaptan yaptığı ve büyülü bir şekilde canlanan çocuk, gerçek bir insan olma hayalleriyle yaşıyordur. Ayrıca Gepetto ile de gerçek bir baba oğul ilişkisinin olmasını istiyordur. Masallarda olduğu gibi Pinokyo’nun her yalan söylediğinde burnu uzuyor ve Gepetto’yu hayal kırıklığına uğratıyordur.

Robert Zemeckis imzalı Pinokyo için ne zaman harekete geçileceği henüz bilinmiyor. Tom Hanks, şu sıralar Elvis Presley’nin hayatını konu alan Baz Luhrmann filminin çekimleri ile meşgul. Çekimlere, Tom Hanks ve eşi geçtiğimiz aylarda Koronavirüs’e yakalandığı için ara verilmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını yoğun bir şekilde devam ettiği sürece de vizyon tarihi için kesin bir şey söylenemeyeceği düşünülüyor.

Proje ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
The Promised Neverland

Live-Action The Promised Neverland filminden ilk fragman ve poster yayımlandı

Sonraki
Sİnema salonları
mm

Sinema salonları an itibariyle açıldı!