dune

Timothée Chalamet, “Dune” ile ilgili bir tanıtım videosu paylaştı

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanan “Dune” filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Aynı adlı romandan uyarlanacak olan filminin ilk fragmanı, 9 Eylül tarihinde izleyici ile buluşacak. Filmin başrol oyuncusu Timothée Chalamet ise filmin fragmanı yayımlanmadan önce, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile fragmanı duyurdu.

“Call Me By Your Name”, “Lady Bird”, “Little Women”, “The King”, “Beautiful Boy” filmleri ile adını büyük kitlelere duyurmuş Timothée Chalamet, filmin başrolünde bulunuyor. Aynı zamanda dizinin oyuncu kadrosunda; Zendaya, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi isimler yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl filmin Denis Villeneuve önderliğinde yeniden sinemaya geleceği duyurulmuştu. Filmin senaryosu; Eric Roth, Jon Spaihts ve Denis Villeneuve tarafından kaleme alınıyor. Filmin müzikleri ise Hans Zimmer tarafından yapılıyor. Bu zamana kadar birçok kez başarılı yönetmen Christopher Nolan ile çalışan Zimmer, “Dune” filminin müziklerini yapmak için Nolan’ın son filmi “Tenet” için bir çalışmada bulunmadı. Bu da birçok kişinin bu filme olan beklentisini yükseltti.

dune

“Dune” konusu

Bu yapım, uzak bir gelecekte, ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesini mercek altına alıyor. Gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynağın tek üreticisi olan Arrakis gezegeninin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini de yakalayacaktır.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.