the umbrella academy

The Umbrella Academy dizisinin 2. sezon posteri yayımlandı

İlk sezonu ile büyük ilgi toplayan dizi The Umbrella Academy’nin 2. sezon posteri yayımlandı!

Gerard Way ve Gabriel Bá tarafından yaratılan ve aynı adlı Dark Horse Comics çizgi romanından uyarlanan The Umbrella Academy’nin ikinci sezonu bu yaz 31 Temmuz’da Netflix’te yayımda olacak. Yeni sezon duyuru çalışmalarına başlayan Netflix, geçtiğimiz aylarda diziden yeni görseller paylaşmıştı. Dün de dizinin resmi Instagram hesabından 2. sezon posterini yayımladı.

Dizinin Konusu

The Umbrella Academy konusu itibarıyla kendisini diğer dizilerden ayırıp büyük başarı elde etti. Dizinin ilk sezon konusunu şu şekilde özetlemek mümkün: Hepsi aynı gün doğan 41 çocuğun 7 tanesini Sir Reginald Hargreeves evlat edinir. Sir Reginald, bu 7 çocuğun özel güçleri olduğunun farkına varır. Her çocukla ayrı ayrı, özel olarak ilgilenen Hargreeves, bu çocuklardan birinin zamanda yolculuk yapabildiğini, diğerinin ölülerle konuşabildiğini, diğerlerinin bambaşka yetenekleri olduğunu görür. Hargreeves tarafından her birine 1’den 7’ye kadar numaralar verilen bu çocuklar, adlarıyla olduğu gibi kendilerine verilen numaralarla da tanınırlar.

Bu çocuklarla Umbrella Academy’yi kuran ve dünyayı kurtarma gibi bir misyon edinen Hargreeves, işlerin bir süre sonra istediği gibi gitmediğini görmeye başlar. Çocuklar teker teker akademiden ayrılır. Seneler sonra özel güçlere sahip olan bu çocukları birleştirecek olan şey ise babalarının ölümüdür. Babalarının ölümü sonrasında kardeşler bir araya geldikten sonra asıl hikaye başlar.

Dizinin Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunu Tom Hopper (1 numara – Luther), David Castaneda (2 numara – Diego), Emmy Laver Rampman (3 numara – Allison), Robert Sheehan (4 numara – Klaus), Aidan Gallagher (5 numara), Justin H. Min (6 numara – Ben), Elleh Page (7 numara – Vanya) oluşturuyor.

Dizi ile ilgili Ayrıntılar

Ortalama bölüm süresi 60 dakika olan dizinin türü aksiyon, macera ve komedi. 2019’da izleyiciyle buluşan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Dizi IMDb’den ise 8.1’lik bir puan elde etti.

Dizinin 2.sezonundan yayımlanan diğer fotoğrafları ile ilgili yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/the-umbrella-academynin-2-sezon-tanitim-fotograflari-yayimlandi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.