The Lion King’in devam filmi geliyor

The Lion King

Geçtiğimiz on yılda Disney, klasik animasyon filmlerinin canlı aksiyon uyarlamalarını üreterek muazzam bir başarı yakaladı. Bu girişimden çıkan en başarılı yapımlardan biri olan 2019 yapımı The Lion King, eleştirmenler tarafından tam not almasa da dünya çapında 1 milyar doları aşan hasılat yaparak gişe rekorları kırdı. The Lion King’in gişede yakaladığı bu başarı, devam filminin çekilmesi ihtimalini de beraberinde getirdi. Şimdiye kadar sadece söylentilerden ibaret olan devam filmi, bugün sürpriz bir gelişmeyle birlikte doğrulandı.

The Lion King devam filmini Barry Jenkins yönetecek

Disney, beklenmedik bir haberle Oscar ödüllü Moonlight ve If Beale Street Could Talk filminin yönetmeni Barry Jenkins‘i 2019 yapımı The Lion King’in devamını yönetmesi için görevlendirdi. Jenkins; filmin yönetmenliğini, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Star Wars dizisi The Mandalorian’ın yönetmeni Jon Favreau’dan devralıyor. Ayrıca bu yapım, bugüne kadar bağımsız yapımlarla adından söz ettiren Jenkins’in, yönetmen koltuğuna oturduğu ilk büyük stüdyo yapımı olacak.

the lion king

2019 yapımı filmin senaryosunu kaleme alan Jeff Nathanson, devam filminde de aynı görevi üstlenecek. Filmin konusu şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak filmin bir yandan Simba ve ona eşlik eden karakterlerin hikâyesini ileri taşırken bir yandan da geçmişe dönerek Mufasa gibi karakterlerin yaşamlarını anlatmaya devam edeceği belirtiliyor.

Lion King 2’nin oyuncu kadrosu henüz onaylanmasa da birçok oyuncunun 2019’daki The Lion King’deki rollerini tekrar alması olası görülüyor. Hangi karakterlerin dahil olacağına dair henüz bir onay yok ancak Mufasa’nın hikâyenin merkezinde olması, James Earl Jones’un karakteri bir kez daha seslendirebileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda bu, Chiwetel Ejiofor ve Alfre Woodard gibi oyuncuların sırasıyla Scar ve Sarabi olarak geri dönmesine kapı açıyor.

Filmin prodüksiyonunun ne zaman başlayacağı veya ne zaman vizyona gireceği ile ilgili şimdilik net bir tarih bulunmamakta. İlk filmin vizyonda elde ettiği başarı da ele alınırsa Disney’in çok geçmeden çalışmalara başlaması bekleniyor. Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
The Boys in The Band

The Boys in The Band yayımlandı

Sonraki
çatı karı aşk

Çatı Katı Aşk 13. bölüm fragmanı yayımlandı