the last dance

The Last Dance

Michael Jordan'ın kariyerini konu alan belgesel dizinin ilk 2 bölümü yayımlandı

Basketbolun efsane ismi Michael Jordan’ın kariyerini ve Chicago Bulls takımının 1997-1998 sezonunu konu alan 10 bölümlük belgesel dizinin ilk bölümü 20 Nisan’da yayımlandı.

mj

Basketbolun efsane ismi Michael Jordan’ın kariyerini ve 8 yılda 6 şampiyonluk yaşadığı Chicago Bulls takımının 1997-1998 sezonunu konu alan 10 bölümlük belgesel dizinin ilk bölümü ABD’de ESPN kanalında, ABD dışında ise Netflix’te 20 Nisan’da yayımlandı.

ESPN ve Netflix ortaklığında hazırlanan 10 bölümlük belgesel dizi, Jordan’ın Chicago Bulls’ta geçirdiği son sezon olan 1997-1998 sezonuna odaklanıyor. Chicago Bulls’un son şampiyonluğunu kazandığı bu sezonda bir kamera ekibinin yaşananları filme almasına izin verilmiş ve böylece 500 saati aşkın görüntü elde edilmiş. O dönemde kaydedilen görüntüleri içeren proje 23 yıl sonra tamamlanarak, Michael Jordan’ın ve takım arkadaşlarının şampiyonluğa uzanan yolculuğunu sergiliyor.

Jordan’ın izleyicilerin düşünceleri konusundaki şüpheleri

Jordan, izleyicilerin takım arkadaşlarına ve Bulls’un personeline karşı davranışlarını anlayışla karşılayacakları konusundaki şüphelerini ”İnsanların bu görüntüleri gördüğünde neden bu kadar hararetli olduğumu, yaptığım şeyleri neden öyle yaptığımı ve söylediklerimi neden söylediğimi anlayacaklarından emin değilim.” şeklinde belirtti.

Belgeselde Michael Jordan, Phil Jackson, Steve Kerr, Scottie Pippen, Dennis Rodman, gibi Chicago Bulls takımının parçası olan isimlerin yanında Barack Obama, Justin Timberlake, Carmen Electra gibi isimler de takım hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.

İlk 2 bölümü yayımlanan ve 3. bölümü önümüzdeki pazartesi yayımlanacak belgeselden, Michael Jordan’ın eline yaklaşık 4 milyon dolarlık bir gelir geçecek ve Jordan bu gelirin tamamını hayır kurumlarına bağışlayacak.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
Sexify
Sexify 2. sezon olacak mı?