8922198

The 100 7. sezonu geliyor

The 100'ın final sezonu tarihi açıklandı!

The 100 Kıyamet sonrası dram türünde televizyon dizisidir. Dizi Kass Morgan’ın aynı isme ait olan kitabından uyarlamadır. İlk bölümü 19 Mart 2014’te yayımlanmış olup gelmesini beklediğimiz final sezonu ile toplam 7 sezondan oluşmaktadır.

the 100

The 100 Konusu

97 yıl önce nükleer savaşlar, silahlar ve birçok neden kıyameti tetiklemiştir bu da dünyayı yaşanması imkansız bir hale getirmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan 400 kişi ise Dünya’yı terk etmek durumunda kalmıştır. Uzayda kaldıkları bu gemide insanlar yıllar içerisinde kontrolsüz çoğalmıştır ve gelinen noktada gemideki kaynaklar artık gemide kalan insan nesline yetmeyecek duruma gelmiştir bu da hükûmetin kesin yasalar çıkarmasına sebep olmuştur. Gemideki kaynakların bitmesine yakın gemiden seçilen 100 mahkûm dünyanın yaşanılabilirliğini kontrol etmek ve gemideki insanlara bildirmek için seçilir ve Dünya’ya gönderilir. Seçilen mahkûmlar küçük bir fırlatma gemisine konulur. Bu 100 çocuk suçlu Dünya’da onlar için yeterli miktarda besin ve yaşanılacak alanın bulunduğu bir konuma gönderilecektir fakat yolculuk sırasında çıkan bir sorundan dolayı bu 100 kişi ıssız bir ormana düşer.

Dünya’nın yaşanılabilir olduğunu anlarlar fakat ellerinde hiçbir erzak bulunmadığı için hayatta kalma mücadelesi vermeye çalışırlar. Gençler arasında kimi hükûmetin verdiği görevi yerinde getirmek isterken kimisi de Dünya’yı kendilerine saklamak ister, gruplaşmalar ve lider olma çabaları başlar. Yeryüzünde hayatta kalmak için iş birliği yapmak zorundadırlar.

The 100 Yeni Sezon Tarihi

Dizinin sürekli olarak bitmeyen bir gerilimi var. Yeryüzüne inen 100 kişi arasında geçen rekabet çekişme ve onları bekleyen bir sürü zorluk var. Dizinin şu an 6 sezonu bulunmakta fakat tam olarak 20 Mayıs 2020 tarihinde gelecek olan final sezonu ile The 100 toplamda 100 bölüme ulaşacak ve sevenlerine veda edecek. Son sezonunun 16 bölüm olacağı biliniyor, hikayeleri sonlandırmak ve karakterlerin hikayelerini sona erdirmek için gayet yeterli.

Showrunner ve yaratıcı Jason Jothenberg kısa süre önce final sezonu hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştu ve şunları söylemişti; “Ben finalden oldukça memnunum, umarım hayranlar da memnun olurlar. Bence oldukça güçlü, duygusal bir son olacak” dedi. Biz de son sezonunu merakla bekliyoruz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.