Temmuz ayında gösterime girecek 9 film

mm
Temmuz 2021 Filmleri

Yaz resmen başladığına göre, film sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Pandeminin başlangıcından beri bu kadar güçlü bir vizyon silsilesi olmamıştı. Yeni filmler sinemalarda gösterime girerken aynı zamanda yayın akışı da devam ediyor. Gişe rekorları kıran ve daha küçük filmlerin bir karışımıyla, şüphesiz herkes için her türden 9 yeni filmimiz var. Gelin, hep birlikte inceleyelim.

1. The Tomorrow War

Chris Pratt

Vizyon tarihi: 2 Temmuz
Platform: Amazon Prime Video

Amazon Prime’ın The Tomorrow War filmi, Chris Pratt’in fütüristik bir savaşa hazırlandığını bizlere gösteriyor.  Zaman yolculuklarından acil bir mesaj alan birçok asker, insanlığın geleceğini kurtarmak için savaşmak zorunda kalır. Chris Pratt, bu zaman yolculuğu macerasında Yvonne Strahovski, J.K. Simmons, Sam Richardson ve Betty Gilpin ile birlikte rol alıyor.

2. The Fear Street Trilogy

Fear Street

Vizyon Tarihi: 2, 9 ve 16 Temmuz
Platform: Netflix

Bu listede size bir değil, üç film vererek hile yapıyoruz! Netflix, yazar R.L. Stine’in Korku Sokağı serisini uyarlıyor. Her film sırasıyla 1994, 1978 ve 1666 olmak üzere farklı bir dönemde geçecek. İlk film Fear Street Bölüm 1: 1994; bir dizi cinayeti çözmeye ve kasabalarına musallat olan büyük bir kötülüğün gerçeğini ortaya çıkarmaya çalışan bir grup genci anlatıyor.

3. Black Widow

Black Widow

Vizyon Tarihi: 9 Temmuz
Platform: Disney+

Marvel Sinematik Evreni’nin 24. filmi Black Widow, Natasha Romanoff’un daha önce görmediğimiz bir yönünü gösterecek. Geçmişiyle yüzleşirken durdurulamaz bir düşmanla karşı karşıya gelen Black Widow, bir kez daha dünyayı kurtarmak için savaşmak zorunda kalacak.

4. Gunpower Milkshake

Gunpower Milkshake

Vizyon tarihi: 14 Temmuz
Platform: Netflix

Sam (Karen Gillan), elit bir suikastçı olan annesi (Lena Headey) onu terk etmek zorunda kaldığında 12 yaşındaydıdır. 8 yaşındaki kızı (Chloe Coleman) hedef gösterildiğinde ise Sam, işi ile çocuğunu korumak arasında bir seçim yapmalıdır.

Bu aksiyon filmi, hayranların göz kulak olması gereken bir filmdir. Fragmanlardan anlaşıldığı üzere John Wick ve Birds of Prey‘e benzer bir hava taşıyor. Filmin başrollerinde; Gillan, Headey ve Coleman, Angela Bassett,  Michelle Yeoh,  Carla Guginove  Paul Giamatti yer alıyor.

5. Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

Vizyon tarihi: 16 Temmuz
Platform: HBO Max

Space Jam’e tekrar hoş geldiniz! Looney Tunes tekrar iş başında ve NBA ikonu LeBron James ile takım oluyor. LeBron ve oğlu dijital dünyada sıkışıp kaldıktan sonra James, özgürlükleri için savaşmalıdır. Bugs, Daffy, Lola ve Tune Squad’ın geri kalanı, orijinal Space Jam ile büyüyen herkes için bir nostalji hissi getiriyor.

6. Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Vizyon tarihi: 23 Temmuz
Platform: Theatrical

Adından da anlaşılabildiği üzere Snake Eyes,  G.I. Joe evreninde geçen orijinal bir filmdir. Arashikage Klanı tarafından ele geçirildikten sonra Snake Eyes, ninjanın yollarını öğrenmeli ve aynı zamanda hayattaki yeni amacını bulmalıdır.

7. Old

Old

Vizyon tarihi: 23 Temmuz
Platform: Theatrical

Bir aile, gizemli bir adaya düşmüştür. Bu tenha plajda zaman etkilenmekte ve hızla yaşlanmalarına neden olarak tüm yaşamlarının tek bir gün içinde geçmesini sağlamaktadır. Filmin başrollerinde Thomasin McKenzie, Abbey Lee, Embeth Davidtz,  Rufus Sewell ve Alex Wolff yer alıyor.

8. Jungle Cruise

Jungle Cruise

Vizyon tarihi: 30 Temmuz
Platform: Disney+

20. yüzyılda, Dr. Lily Houghton (Emily Blunt) ve kardeşi McGregor Houghton (Jack Whitehall), Hayat Ağacı’nı bulmayı hedef edinirler. Kaptanı Frank Wolff (Dwayne Johnson) yardımıyla bu üç kişi tıp dünyasını ilerletmeyi ummaktadır. Çünkü ağacın, iyileştirici güçlerin anahtarını elinde tutabilme ihtimali vardır. Ancak, orman vahşi hayvanlar ve ağacı elde etmeye çalışan diğer maceracılarla dolu olduğu için bu o kadar dakolay olmayacaktır.

9. The Green Knight

The Green Knight

Vizyon tarihi: 30 Temmuz
Platform: Theatrical

“Sir Gawain ve Yeşil Şövalye” romanından uyarlanan bu Arthur hikayesi, Kral Arthur’un yeğeni Sir Gawain’i (Dev Patel) ele almaktadır. Devasa bir ağaç benzeri yaratıkla yüz yüze gelen Gawain, Yeşil Şövalye olarak bilinen devle yüzleşmek için bir arayış içine girer. Camelot’tan aradığı onur için savaşacaktır.

Total
0
Shares
Önceki
Control Z

Control Z 2. sezon ne zaman? 2. sezon tarihi açıklandı