Sweetness in the Belly filminin fragmanı yayımlandı

520E1DFF B265 46FC 8875 B5D479CF82F4

Dakota Fanning’in başrolünde bulunduğu Sweetness in the Belly’den fragman geldi. Film, Camilla Gibb’in en çok satanlar listesinde yer alan dram ağırlıklı kitabından uyarlanmıştı.

Film, 2019 Uluslararası Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapmıştı. Filmin yönetmenliğini ödüllü yönetmen Zeresenay Mehari üstleniyor.

IMG 20200510 132950

Filmin fragmanında gördüğümüz kadarıyla filmde küçük yaşlarda ailesi tarafından Etiyopya’da bırakılan Lily (Dakota Fanning)’nin hikayesi anlatılıyor.

Lily müslümandır. Büyüyünce İngiltere’ye sığınmacı olarak girer. Londra’da ‘Müslüman Mülteciler Topluluğu’ ile birlikte hayatını sürdürüyordur. Burada aynı savaştan kaçan Amina ile tanışır ve arkadaş olurlar. Topluluğun amacı ise insanları aileleriyle yeniden bir araya getirmektir.

Film uzun bir süre aktivistler ve sinemaseverler tarafından eleştirilmişti. Nedeni ise filmde Etiyopyalı müslüman bir karakteri siyah ırka mensup biri değil, Dakota Fanning’in canlandırıyor olmasıydı.

IMG 20200510 133305

Dijital olarak izleyiciyle buluşmaya hazırlanan filmin oyuncu kadrosunda Dakota Fanning’in yanı sıra Yahya Abdul Mateen II, Peter Bankole ve Gavin Drea gibi isimler de yer alıyor.

Arapça ve İngilizce dillerinde çekilen film, 8 Mayıs’ta dijital olarak izleyiciyle buluştu.

Filmin fragmanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
kristen-wiig-saturday-night-live

Kristen Wiig, Anneler Günü için Saturday Night Live’da.

Sonraki
the 100

The 100’ın 7. sezon fragmanı yayımlandı