Stephen King’in yeni novella kitabından 3 uyarlama geliyor

stephen king

Stephen King’in If It Bleeds novellasından, üç yeni uyarlama!

Stephen King, bu zamana kadar karşımıza oldukça uyarlama ile çıkmış bir yazar. Şu sıralar da bu haberlere yenilerini ekliyor.

Stephen King’in 21 Nisan 2020 yılında yayımlanan If It Bleeds adlı kitabı, içinde 4 farklı novella barındırıyor. Adları If It Bleeds, Mr. Harrigan’s Phone, Chuck’ın Hayatı ve Rat olan kısa hikayeleri barındırıyor. Bu kısa hikayelerin yapımcılığını ise Netflix & John Lee Hancock, Jason Blum, Ryan Murphy, Ben Stiller ve Darren Arronofsky gibi sektörde başarılı işlere imza atan kişi ve yapım şirketleri üstlenmek istiyor. Stephen King’in ise henüz bu konuda bir açıklaması yok.

stephen king

İlk uyarlama talebi Netflix, Blumhouse ve Ryan Murphy tarafından yapıldı. John Lee Hancock’un uyarlayıp yöneteceği novella Mr. Harrigan’s Phone adını taşıyor. Kurgu, Mr. Harrison’ın ölümünün ardından onun cebine bir telefon koyan gencin çok şaşıracağı bir olay yaşamasıyla başlıyor. Çünkü gömülen adam, gencin ona attığı mesajlara cevap vermeye başlıyor.

Diğer talep ise Ben Stiler’dan geldi. Ben Stiller, Rat adlı projenin hem yapımcılığından hem de yönetmenliğinden sorumlu olmak istiyor. Bu kurguda ise Drew Larson isimli fevri bir yazarın, yazacak iyi bir kurgu bulduğu zaman başına gelen felaketlere sırasıyla tanıklık ediyoruz.

Chuck’ın Hayatı kısa hikayesinin yapımcılığını ise Darren Aronofsky üstlenmek istiyor. Görünüşe bakılırsa Darren Aronofsky, yapımın sadece yapımcılığını üstlenecek. Hikâye, 39 yaşındaki Charles Krantz’in erken gelen ölümünden önce gerçekleşen doğaüstü olayların onu nasıl ölüme sürüklediğini konu ediniyor.

Daha önce de dediğimiz gibi Stephen King’in bu konularla ilgili herhangi bir açıklaması yok. Stephen King’in yeni bir uyarlaması ile ilgili yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
cursed

Cursed kamera arkası görüntüleri yayımlandı

Sonraki
Cursed Seyrederiz 17

Cursed oyuncuları ve kadrosu