revival

Stephen King uyarlaması Revival kozmik korku türünü yeniden tanımlayacak

Revival yapımın yönetmeni Mike Flanagan Stephan King uyarlaması için iddialı açıklamalarda bulundu.

Son yıllarda Stephen King uyarlamaları ile ön plana çıkan Mike Flanagan, 2017’de Gerald’s Game (Oyun) ve geçen sene de Doctor Sleep (Doktor Uyku) romanını uyarlaması ile korku klasiği Shining’in devam hikâyesini izleyicinin beğenisine sunmuştu. Şimdi ise bir diğer Stephen King eseri Revival Türkçesi ile Diriliş kitabını için çalışmakta.

Stephen King’in 2013 yılında yayımlanan eseri kasvetli bir havaya sahip. Ana konuya sadık bir uyarlama ortaya koyacağını belirten Flanagan kitabın özelliklerini kaybettirmeyeceğinin sözünü veriyor.

“Ben Stephen King’in büyük hayranıyım ama son romanlarının önceki eserleri kadar ağır olmadığını da kabul ediyorum. Bununla birlikte, King’in hâlâ harika bir korku hikâyesi tasarlayıp yayınlama gücü de var. İkonik çalışmalarından hiçbir eksiği bulunmayan bu kitaplardan birisi de Diriliş.”

revival

IT filmi ile önemli bir başarı elde eden Warner Bros.’un geliştireceği filmin konusundan kısaca bahsedelim. New England’ın ufak bir kasabasında küçük bir çocuk ile kasabanın yeni rahibi arasında gizli bir takıntıyı temel alan derin bir bağ oluşur ancak, ailesinin başına korkunç bir felaket gelen genç rahip Tanrı’yı lanetleyerek kasabayı terk eder. Aradan yıllar geçtikten sonra artık bir yetişkin olan küçük çocuk, parçası olduğu rock gruplarıyla bütün ülkeyi dolaşırken eski dostu ile tekrar karşılaşır ve bu karşılaşma şeytanın bile aklına gelmeyecek bir anlaşmayla perçinlenir.

Filmin senaryosu üzerinde çalışan Mike Flanagan’ın henüz bir kesinlik olmasa da kendisinin filmi yönetmesi de büyük bir ihtimal var. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir podcast programında senaryo ile ilgi bazı yorumlarda bulundu.

“Dur durak bilmeksizin kasvetli ve boğucu. Böyle yapmaktan da çok zevk alıyorum. En sevdiğim tarafı da kozmik korku türüne yeni bir bakış getirecek olması. Tek kelimeyle korkutucu bir halde ve bu yüzden güzel. Elimdeki roman izleyicilere, “Karamsar bir son mu istiyorsunuz? Tamamdır, keyfiniz bilir. Hazırlanın,” demek için en ideal materyal.”

Henüz oyuncu kadrosu ya da vizyon tarihi belli olmayan film için yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.