Stephen King romanından uyarlanan The Stand dizisinden görseller

The Stand

Stephen King’in en sevilen romanları arasında yer alan Mahşer – The Stand’in dizi uyarlamasından ilk görseller yayımlandı.

Yalnızca korku ve fantastik türünde değil edebiyatın tüm dallarında sayısız başarılı eserler üreten Stephen King’in, en popüler romanlarından The Stand uzun süredir dizi uyarlaması çalışmalarıyla gündemdeydi. Daha önce 1994 yapımı mini diziyle izleyicilerin karşına çıkan The Stand’in yeni versiyonu, Star Trek: Discovery ve The Twilight Zone gibi yapımlara ev sahipliği yapan CBS All Access‘te izleyici ile buluşacak.

Bu yılın heyecanla beklenen dizileri arasında yer alan The Stand için hazırlıklar sürerken, Vanity Fair diziden ilk görselleri paylaştı.

The Stand (Mahşer) dizisinin kadrosu göz alıcı

the stand seyreder

King’in aynı adlı romanından ekranlara taşınan dizide şimdiye dek kilit rollerin neredeyse tamamı açıklandı. King okurlarının yakından tanıdığı, kötü adam rolündeki Randall Flagg rolünde Alexander Skarsgård yer alacak. Mother Abagail’i Whoopi Goldberg, Larry Underwood’u Jovan Adepo, Rita Blakemoor’u Heather Graham, Harold Lauder’ı Owen Teague ve Frannie Goldsmith’i Odessa Young canlandırıyor. Aynı zamanda hem oyuncu hem müzisyen Marilyn Manson’da oyuncular arasında yerini almakta.

The Fault in Our Stars ile tanınan, son olarak ise The New Mutants filmini yöneten Josh Boone; dizide senarist, yönetmen ve yapımcı olarak yer alıyor. Yaratıcı ekibinde ise Boone’a Justified ve SEAL Team dizileriyle tanınan Benjamin Cavell eşlik ediyor.

The Stand (Mahşer) bir virüs salgını sonrasında geçiyor

the stand

Birçok kişi tarafından Stephen King’in en iyi kitabı olarak nitelendirilen The Stand; ölümcül bir virüsün laboratuvardaki hata sonucu hızla yayılarak tüm dünya nüfusunun yüzde 99’unu öldürmesi ile başlıyor ve iyi ile kötü arasındaki savaşa odaklanan fantastik bir hikâyeye dönüşüyor. 108 yaşında hayırsever bir kadın olan Abagail Ana’nın bir araya getirdiği virüse karşı bağışıklığı olan ve hayatta kalan insanlardan oluşan grup, insanlığın kaderini belirleyecek savaşta şeytani bir figür olan Randal Flagg ve takipçileri ile karşı karşıya geliyor. Ayrıca dizinin çekimlerinin Koronavirüs salgınına denk gelmesi de oldukça ironik.

İlk sezonu toplamda 9 bölümden oluşacak olan yapımın çekimlerine Koronavirüs nedeniyle ara verildi. Dizi için henüz resmi bir yayın tarihi açıklanmamış olsa da, yılın son çeyreğinde ekranlara geleceği tahmin ediliyor. Açıklanan bilgilere göre de çekimler yalnızca 4 gün aksadı.

the stand

the stand

the stand

the stand

Total
0
Shares
Önceki
Online
mm

Online platformlarda yayımlanan 10 yerli dizi

Sonraki
Netflix
mm

Netflix Türkiye Haziran ayı programı