Space Jam 2

Space Jam 2 geliyor!

Lebron James Space Jam 2'nin adını ve logosunu duyurdu.

Space Jam 2, LeBron James ile Geri Dönüyor!

90’ların sevilen filmi Space Jam tam 25 yıl sonra yepyeni bir yapımla karşımıza çıkacak. Üstelik bu sefer LeBron James ile birlikte.

Başrolünde, tüm zamanların en büyük basketbol oyuncusu olarak kabul edilen Michael Jordan’ın olduğu 1996 yapımı animasyon filmi Space Jam, tam 25 yıllık bir aradan sonra geri dönüyor. Space Jam’in devam filminde, ikonik Looney Tunes karakteri Bugs Bunny’nin bu kez partneri Los Angeles Lakers’ta forma giyen ünlü basketbolcu LeBron James olacak.

1996 yılında çıkan Space Jam oldukça ilgi görmüştü ve izleyiciler uzun süredir devam yapımının gelmesini bekliyordu. Geçen yılın başlarında filmin geleceğinin resmi olarak duyurulmasıyla beklentiler de nihayet gerçekleşti. LeBron James, yeni film için kamera karşısına geçen başrol oyuncusu olarak açıklandı. James’in yapımcı olarak da dahil olduğu yapımın Sonequa Martin-Green, Don Cheadle ve günümüzün en büyük basketbol yıldızlarından bazılarını da içereceği açıklandı. Tabii ki Looney Tunes karakterlerini de.

space jam

Hatırlamayan ya da bilmeyenler için 1996 yılında vizyona giren orijinal Space Jam filminin konusundan kısaca bahsedelim.

Michael Jordan basketboldan emekli olup, beyzbola geçiş yapar. Bu sırada Bugs Bunny ve diğer Looney Tunes karakterleri Nerdlucks adında bir çete tarafından esir alınır. Looney Tunes karakterlerinin serbest kalmaları için, çete üyelerinden oluşmuş basketbol takımını yenmeleri gerekmektedir fakat çete üyeleri, birkaç tane NBA oyuncusunun yeteneğini çaldıkları için yenilmeleri imkansızdır. Bu yüzden Looney Tunes karakterleri Michael Jordan’ın yardımını ister ve Jordan da isteksiz bir şekilde yardım etmeyi kabul eder.

Merakla beklenen yeni film için çalışmalar çok uzun bir zamandır devam etmesine rağmen, isim ve vizyon tarihi hakkındaki detaylar bilinmiyordu. Geçtiğimiz günlerde LeBron James kişisel Instagram hesabından, başında yeni Space Jam 2: A New Legacy logosu bulunan bir şapka ile boomerang videosu paylaşarak yeni filmin tam ismini logosunu ve vizyon tarihini duyurmuş oldu.

LeBron’un açıklama kısmında bazı Looney Tunes karakterlerini ifade eden emojileri ve 2021 yılını belirtmesi dışında herhangi bir bilgi vermediği video yayımlandığı andan itibaren büyük bir ilgi gördü. Oyuncu daha önce ise 96 yılında yayımlanan ilk filmi devam ettirmek yerine sıfırdan bir yapım olduğunu söylemişti. Muhtemelen Warner Bros. ve film ekibi bu şekilde hem yeni nesil kitleyi içine çekecek hem de eski izleyici kitlesinin de aşina olduğu bir yapım ortaya çıkarmak istiyor. Bu durumda filmin A New Legacy (Yeni Bir Miras) adı oldukça uygun gözüküyor.

Space Jam: A New Legacy logosu

svg%3E

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.