Sinema salonları an itibariyle açıldı!

mm
Sİnema salonları

Koronavirüs salgınından dolayı kapatılan sinema salonları yeniden açılıyor. Salgının hemen sonrasında normalleştirme süreci kapsamında yapılan açıklamada sinema salonlarının aşamalı olarak bazı kurallar çerçevesinde yeniden hizmete başlayacağı duyurulmuştu. Bugün itibariyle de Türkiye çapındaki sinemalarını kademeli olarak açmaya hazırlanan Cinemaximum’da sosyal mesafeli beyazperde zamanı başlıyor. Tabii ki her şey eskisi gibi olmayacak, sinema kültürümüze pandemi süreci boyunca uygulanacak yeni kurallar getirildi. İşte o kurallar:

1. Salonlarda, tüm sosyal alanlarda olduğu gibi maske takma zorunluluğu uygulanacak.
2. Satılan koltuğun sağında ve solunda iki koltuk; önünde ve arkasında da birer sıra boş bırakılacak.
3. Her 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde düzenlenen fuaye alanlarındaki oturma alanlarını da sosyal mesafeye göre şekillendiren Cinemaximum, bilet kontrolünü temassız şekilde gerçekleştirecek.
4. Seans araları, etkileşimi ve riski en aza indirmek adına 30 dakika aralıklı olacak. Bu arada salonlarda temizlik ve hijyen çalışmaları yapılacak.
5. Salona girerken seyircilerin ateşi ölçülecek 38 derecenin üstünde ateşe sahip olanlar içeri giremeyecek.

7 Ağustos’ta Bloodshot IMAX ve 4DX salonlarında gösterime girmesi planlanan filmlerin bazıları şöyle: Bayi Toplantısı, Nuh Tepesi, Gece Nöbeti, Araf 4: Meryem, Şeytanın El Kitabı. Ayrıca pandemi nedeniyle vizyon programı yarıda kalan filmler, sinema salonları yeniden açıldıktan sonra vizyondaki yolculuklarını sürdürme şansı yakalayacak.

Screen X salonlarda ise ‘Train to Busan’ izleyiciler ile buluşacak. 14 Ağustos’ta IMAX’te Christopher Nolan’nın “Inception”ı ve merakla beklenen “Tenet” ise IMAX ve 4DX salonlarda 26 Ağustos’ta yerini alacak.

Total
0
Shares
Önceki
Pinokyo
mm

Tom Hanks, Pinokyo filminde Gepetto olabilir

Sonraki
better call saul

Bryan Cranston, Better Call Saul dizisinde yeniden Walter White olmak istiyor