Netflix’in orijinal yerli dizisi Sıcak Kafa’nın çekimleri tamamlandı

Sıcak Kafa

Netflix Türkiye‘nin yeni yapımı Sıcak Kafa dizisinin çekimleri 25 Temmuz itibariyle son buldu. Çekimleri tamamlanan dizinin oyuncu kadrosu, konusu ve vizyon tarihi gibi ayrıntılarını sizler için derledik.

Sıcak Kafa oyuncu kadrosu

Dizi, Afşin Kum‘un aynı isimli romanından uyarlandı. Senaryosu Mert Baykal, Zafer Külünk, Gökhan Şeker, Müjgan Ferhan Şensoy tarafından yazıldı. Yönetmen koltuğunda Mert Baykal ve Umur Turagay bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Gonca Vuslateri, Zerrin Sümer, Kubilay Tunçer, Hakan Gerçek isimleri bulunuyor.

Dizinin konusu

Dil ve konuşma yoluyla zihinden zihne bulaşabilen bir salgın hastalık yayılır. Bu hastalığa maruz kalan insanlar deliye döner. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgından etkilenmeyen tek kişi ise Murat Siyavuş’tur. Eski bir dil bilimci olan Murat, acımasız bir kurum olan Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenince saklandığı güvenli bölgeden kaçar. Murat, salgının sırrının ve kendi sıcak kafasının peşine düşecektir. Dizinin 8 bölümden oluşması bekleniyor.

Sıcak Kafa Netflix
Hazal Subaşı, Mert Baykal, Osman Sonant

Vizyon tarihi

Dizinin tüm dünyada aynı anda 2022 yılının başında yayımlanması bekleniyor. Resmi olarak net bir tarih ise henüz açıklanmadı.

Total
0
Shares
Önceki
Titane

Altın Palmiye ödüllü Titane Mubi’ye geliyor