#yabancı
Michael Stuhlbarg and Elisabeth Moss appear in Shirley by Josephine Decker, an official selection of the U.S. Dramatic Competition at the 2020 Sundance Film Festival. Courtesy of Sundance Institute | photo by Thatcher Keats. All photos are copyrighted and may be used by press only for the purpose of news or editorial coverage of Sundance Institute programs. Photos must be accompanied by a credit to the photographer and/or 'Courtesy of Sundance Institute.' Unauthorized use, alteration, reproduction or sale of logos and/or photos is strictly prohibited.

Shirley filminin fragmanı yayımlandı

Josephine Decker, Madeline’s Madeline’den sonra yeni bir yapımla karşımıza çıkıyor; Shirley. 2018  yılında oldukça ses getiren bir yapım olan Madeline’s Madeline sayesinde bu yapım da sevenleri tarafından oldukça merak ediliyordu.

Filmin konusu

Susan Scarf Merrell’in aynı isimli romanından uyarlanan bir film olan Shirley, ünlü yazar Shirley Jackson’ın hikayesini anlatıyor. Film, Shirley Jackson ve eşi Stanley Hyman’ın evlerinde genç bir çiftin yaşamasıyla başlıyor. Shirley de onları yeni kitabının ana karakterleri yapmaya karar veriyor.

Filmin oyuncu kadrosu

Filmin başrollerinde şu son sıralar The Handmaid’s Tale dizisinde ve The Invisible Man filminden tanıdığımız Elisabeth Moss’a Michael Stuhlbarg eşlik ediyor. Aynı zamanda filmin kadrosunda Logan Lerman, Odessa Young, Steve Vinovich gibi isimler de yer alıyor.

shirley

Filmin prömiyeri 2020 Sundance Film Festivali’nde yapılmıştı, ardından da Berlin Film Festivali’ne konuk olmuştu. Eleştirmenlerden gayet iyi yorumlar alan film 2020 Sundance Film Festivali’nde ABD-Drama dalınde jüri özel ödülünü de kazanmıştı.

Filmin yayın tarihi

Film VOD Platformları ve Hulu üzerinden 5 Haziran tarihinde yayımlanacak. Filmin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
lucifer
Lucifer 5. sezon 2. kısım ne zaman?