Harwey Weinstein davasını anlatan She Said filminin vizyon tarihi belli oldu

Harwey Weinstein davasini anlatan She Said icin vizyon tarihi belirlendi 1920x1080

Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein’in suçlandığı taciz ve cinsel saldırı davasıyla ortaya çıkan #MeToo hareketi uzun süre gündemden düşmemişti. Yapımcıları arasında Brad Pitt’in de bulunduğu She Said, #MeToo hareketinin ortay çıkışını ve dava sürecini özetler nitelikte bir film olacak.

Universal Pictures imzalı filmin oyuncu kadrosunda Carey Mulligan ve Zoe Kazan yer alıyor. Mulligan ve Kazan, Hollywood’da yaşanan cinsel tacizler hakkında sessizliği bozan iki New York Times muhabirini canlandırıyorlar.

0x0 carey mulligan ve zoe kazan she said filminin basrolunde
Carey Mulligan ve Zoe Kazan

Filmin yapımcıları arasında Brad Pitt’in yanı sıra Dede Gardner ve Jeremy Kleiner de yer alıyor. Filmin yürütücü yapımcılığını ise Megan Ellison ve Sue Naegle üstleniyor.

She Said ne zaman yayımlanacak?

Prodüksüyonu bu yaz sonunda başlayacağı öğrenilen She Said, 18 Kasım 2022‘de ise izleyici ile buluşacak.

Harwey Weinstein davasında ne olmuştu?

İlk olarak New York Times gazetesinde yayınlanan röportajların ardından, aralarında Angeline Jolie, Cara Delevingne, Gwyneth Paltrow’unda bulunduğu sinema dünyasından 80’den fazla kadın, film yapımcısı Harwey Weinstein hakkında cinsel taciz ve tecavüz suçlamasında bulunmuştu. Sosyal medya üzerinden #MeToo etiketiyle paylaşılan itiraflar sonucu olay yargıya taşınmıştı.

harvey
Harvey Weinstein

Yargıya taşınan davada 23 yıl hapis cezasına çarptırılan Weinstein, cinsel saldırıda bulunduğu kadınlara 19 milyon dolar tazminat ödeyecek.

She Said filmi haberleri ve çok daha fazlası için bizi takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Control Z

Control Z 2. sezon ile ilgili tüm merak edilenler