saygı

Saygı dizisinin çekimleri başladı

BluTV orijinal yapımı olan Saygı dizisinin çekimleri başladı. Dizi sevilen Ankara Polisiyesi Behzat Ç.’nin spin-off’u olacak her iki dizinin senaristliğini ise Ercan Mehmet Erdem üstlenmekte. Bu yeni dizi Türkiye’nin fenomenleşen anti kahramanı Ercüment Çözer’in hikâyesini anlatacak. BluTV yapımcılığını İnter Medya’nın üstlendiği dizinin, çekimlerinin başladığını bir Instagram gönderisi ile duyurdu.

Saygı dizisi konusu

Dizi; saygı takıntılı, güçlü bir karaktere sahip Ercüment’in hikayesini konu ediniyor. Ercüment toplumun çürüdüğüne ve eğer müdahale edilmezse bunun büyük bir yıkıma sebep olacağını düşünen bir karakter. Toplumdaki bu yozlaşmanın düzelmesi için de elinden geleni yapacaktır. Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, onunla aynı amaç doğrultusunda hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişecek; Savaş ve Helen.

saygı

Saygı dizisi oyuncu kadrosu

Dizinin başrolünde Behzat Ç. dizisinde de aynı rolle karşımıza çıkan Nejat İşler bulunmakta. Dizide aynı zamanda Vatanım Sensin dizisinde de birlikte rol almış Boran Kuzum, Savaş karakterini canlandırırken Miray Daner ise Helen karakterini canlandırmakta. Dizide aynı zamanda Rojda Demirer, Eren Demirbaş, Itır Esen gibi isimler de bulunmakta.

Koranavirüs salgını döneminde hazırlıkları online bir şekilde devam eden dizi ekibi sonunda sete çıktı. 8 bölümden oluşacak dizinin yayın tarihi henüz bilinmemekte.

Bir başka BluTV yerli polisiye dizisi olan Alef ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/alef-2-sezon-olacak-mi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.