Haftanın Dizi Önerisi: Şahsiyet

Şahsiyet

Birçoğumuzun izlediği ama her izleyişte ayrı bir keyfine varılan bir diziden bahsedeceğiz bugün sizlere: Şahsiyet.

Yapımını Türkiye’de efsaneleşmiş birçok dizinin yapımcılığını üstlenen Ay Yapım‘ın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda başarılı yönetmen Onur Saylak bulunuyor.

şahsiyet

Senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı dizinin kadrosu ise oldukça göz doldurucu. Başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal‘ın paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Müjde Ar, Şenay Güler, Ayhan Kavas, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Necip Memili gibi isimler de yer alıyor. Ancak dizinin kadrosu bu isimlerle sınırlı değil, her bölüm farklı farklı konuk oyuncuları ağırlıyor.

2018 yapımı olan dizi 12 bölümden oluşuyor ve Puhu TV’de yayımlanıyor.

şahsiyet

Dizinin, 2020 yılında 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri kapsamında “En İyi İnternet Dizisi” ödülünü almasının yanı sıra, 2019 yılında canlandırdığı Agah Beyoğlu karakteriyle 47. Uluslararası Emmy Ödülleri‘nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

şahsiyet

Şahsiyet Dizisinin Konusu

Dizinin konusu ise şöyle:

Emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamaktadır, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agâh’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle alt üst olur. Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır.

şahsiyet

Bu gerçek karşısında başta bocalasa da Agâh, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir ancak Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

şahsiyet
Total
0
Shares
Önceki
Sıcak Kafa

Netflix’in orijinal yerli dizisi Sıcak Kafa’nın çekimleri tamamlandı

Sonraki
No Time To Die
mm

No Time To Die fragmanı yayımlandı