robert pattinson

Robert Pattinson büyük bütçeli filmlerde neden rol aldığını açıkladı

Robert Pattinson, Tenet ve The Batman gibi büyük bütçeli stüdyo filmlerinde rol almasının sebebini açıkladı.

Son yıllarda Good Time, High Life, The Lighthouse gibi bağımsız filmlerle göz önünde bulunan Robert Pattinson, Christopher Nolan’ın Tenet’i ve Matt Reeves’in The Batman filmi ile beyaz perdeye geri dönecek. GQ’yla gerçekleştirdiği bir röportajda bu soruları cevapladı.

robert pattinson

Robert Pattinson sinemaseverlerin hayatına Harry Potter ve Ateş Kadehi filmindeki Cedric Diggory rolü ve Twilight film serisindeki Edward Cullen rolüyle girmiş olsa da sonraki tercihlerini bağımsız filmlerde kullanmıştı. Yeteneğini göstermesi için iyi fırsatlar sunulan Pattinson bu süreçte David Cronenberg, Werner Herzog, Anton Corbijn ve James Gray gibi önemli yönetmenlerle çalışma fırsatı da buldu.

Twilight serisinden kazandığı yıldız oyuncu popülaritesi sayesinde önemli yönetmenlerle çalışan Pattinson, sadece bağımsız filmlerde yer aldığı için bu yıldız oyuncu statüsünün biraz kaybolduğunu söylüyor. Stüdyo filmlerine dönmesini de şu şekilde açıklıyor:

“Bu yalnızca biraz daha çok güvenebileceğiniz bir şey. Problem şu ki bağımsız filmleri çok sevmeme rağmen onları kimse izlemiyor. Bu da çok korkutucu. Çünkü bu kariyerin ne kadar sürdürülebilir bir şey olduğunu bilmiyorum. Sektörde aslında ticari olarak bir başarı göstermemenize rağmen sizi desteklemeyi sürdürecek kaç insan var bilmiyorum.”

Bu açıklamadan da anladığımız kadarı ile Pattinson, bağımsız ve gişe filmleri arasında dengeli bir kariyer kuruyor. Eğer Tenet ve The Batman gişede iyi sonuçlar elde ederse, Pattinson kariyerinin gelecek kısımlarında sevdiği bağımsız yapımlarda rahatlıkla yer almayı sürdürecek.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.