Pixar’ın animasyon filmi “Soul” hakkında son gelişmeler

soul

Pixar filmi Soul, pek çok ülkede vizyona girmeyecek. Bunun yerine 25 Aralık’ta doğrudan Disney+’ta yayımlanacak. Türkiye gibi Disney+’ın olmadığı ülkelerde ise film, sinemalarda izleyici ile buluşacak.

soul

Pandemi sürecinden ötürü herkesin evde kaldığı bu dönemde, vizyona giren ilk büyük bütçeli yapım olan Tenet‘in gişede beklentilerin bir hayli altında kalması mevcut şartlar altında Tenet gibi büyük bütçeli filmlerin gişede başarı yakalamasının ve bütçesini karşılamasının pek de mümkün olmadığını gösterdi.

Pandemi nedeniyle vizyon programı iptal edilip bunun yerine doğrudan bir dijital platformda yayımlanan filmlere bir yenisi daha eklendi. 20 Kasım’da vizyona girmesi beklenen yeni Pixar filmi “Soul”, sinemalar yerine 25 Aralık’ta Disney+‘ta yayımlanacak. Mulan’ın aksine Soul’da, filmi izlemek isteyen Disney+ abonelerinin ekstra bir ücret ödemesi gerekmeyecek.

soul

Pixar’ın bu yıl vizyona giren bir diğer filmi olan “Onward”ın vizyon programı da pandemi nedeniyle sekteye uğramış ve film, vizyondaki yolculuğunu kısa kesip VOD (Video Of Demand: Dijital yayıncılıkta kullanılabilen yeni bir sistem. İstediğiniz filmi, istediğiniz bir zamanda çağırıp izleyebilme olanağı sağlıyor. Kanalın programına bağımlı olmak zorunda kalmıyorsunuz.) platformlarında yayınlanmıştı.

Disney+’ın olmadığı Türkiye için “Soul” vizyon tarihi

Her ne kadar Soul’un Amerika gibi Disney+’ın olduğu ülkelerdeki vizyon programı iptal edilmiş olsa da film, Türkiye gibi Disney+’ın olmadığı ülkelerde daha önce planlandığı gibi sinemalarda izleyici ile buluşacak. Şu an için filmin Türkiye’deki vizyon tarihinde bir değişiklik yapılmış değil. Film, kaynaklarda daha önce açıklandığı gibi “20 Kasım’da vizyona girecek.” olarak görünüyor.

Ancak Disney’in filmin sinemalarda gösterileceği ülkeler için yeni bir vizyon tarihi belirleyebileceği de konuşuluyor. Biz de buna daha çok ihtimal veriyoruz. Tüm yapımlarından övgüyle söz edilen Pixar’ın, görselliği böylesine şahane duran büyük bütçeli bir yapımını mevcut şartlarda bu kadar erken çıkarması şaşırtıcı olur. Vizyon tarihi Disney+’ta yayımlanmasından bile daha uzun sürebilir.

soul

Ortaokul müzik öğretmeni Joe Gardner, bir jazz grubu ile birlikte çalışan jazz piyanisti olmanın hayalini kuruyordur. Bunun ardından ilk müzisyenlik deneyimini edinir. New York sokaklarında gezinen adam, birdenbire kendini kanalizasyona düşerken bulur. Ancak burası aslında farklı bir dünyaya açılıyordur. Şimdi ise Dünya’ya nasıl geri döneceğini bulması gerekmektedir.

Yaşamının dengesini bulmayı ve ruhunu keşfetmeyi hedefleyen bir adamın hikayesini anlatan Soul’un seslendirme kadrosunda; Oscar ödüllü Jamie Foxx, Tina Fey, John Ratzenberger, Daveed Diggs, Phylicia Rashad, Ahmir-Khalib Thompson gibi isimler yer alıyor.

Filmin senaryosunu, yönetmen Pete Docter ve Kemp Powers’ın yanı sıra İnanılmaz Aile 2, Coco, EvenHand gibi yapımlarla tanınan Mike Jones kaleme aldı. Soul’un müzikleri, Trent Reznor ve Atticus Ross tarafından bestelendi.

Merakla beklenen filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın!

Total
0
Shares
Önceki
iyi günde kötü günde
mm

İyi Günde Kötü Günde final mi yapıyor?

Sonraki
Zhang Yimou

Zhang Yimou’nun yeni film hazırlıkları başladı