Penceredeki Kadın (2021) inceleme

Penceredeki Kadın

Penceredeki Kadın, Daniel Mallory‘nin aynı isimli kitabından uyarlanan bir gerilim filmi. Kitap yayımlandığı yıl, en çok satanlar listesine bir numaradan girmeyi başardı. 8 Nisan 2021 tarihinde Netflix tarafından yayımlanan film, o tarihten itibaren büyük bir ilgi gördü.

Künye

Senaryo uyarlamasını Tracy Letts’in yaptığı filmin yönetmeni, Joe Wright. Filmin oyuncu kadrosu oldukça kaliteli. Amy Adams, Anthony Mackie, Mariah Bozeman gibi usta oyuncuları Penceredeki Kadın filminde izleme fırsatı buluyoruz.

Adsiz tasarim 5

Penceredeki Kadın konusu

Psikiyatrist Dr. Anna Fox, çocuk hastalar ile çalışan bir doktordur. Filmin başlangıç sahnelerinde Anna’nın agorafobisi nedeniyle evinden dışarı çıkamadığını izliyoruz. Evinden çıkamayan doktorun temel ihtiyaçları ise başkaları tarafından karşılanıyor. Kiracısı David ve çok sevdiği kedisi Punch ile birlikte yaşayan Anna, günlerini genellikle komşularını izleyerek geçiriyor.

Film boyunca kocası ve kızıyla konuşan Anna Fox’un ailesi ekranda hiç gösterilmiyor bu yüzden bu konuşmaların gerçek mi yoksa hayal mi olduğuna karar veremiyoruz. Anna diğer insanlara, kızının ve kocasının artık kendisiyle birlikte yaşamadığına inandırıyor.

Günün büyük bir kısmını pencereden komşularını izleyerek geçiren Anna’nın odasının tam karşısındaki 101 numaralı daireye taşınan aile, ilerleyen günlerde Anna ile iletişim kurmak istiyor. Anna başlangıçta bu konuda isteksiz olsa da bir çocuk psikiyatristi olarak, duygusal ve fiziksel istismara uğradığını düşündüğü komşu çocuğu Ethan’a yardım etmek istiyor.

Adsiz tasarim 3

İlerleyen sahnelerde komşuları ile bağ kurmaya başlayan Anna, bu ailenin bazı problemleri olduğunu fark ediyor. Evin babası Alistair Russell’ın öfke sorunu olduğunu anlayan Anna bu durumdan sonra karşı daireyi daha dikkatli bir şekilde izlemeye başlıyor. Gördüğü her şüpheli durumda polisi arayan Anna, Bay Russell’in dikkatini çekiyor.

Bir gece kendisine yardım etmesi için yalvaran Jane’nin sesini duyan Anna, onun ölümcül şekilde bıçaklanmış olduğunu gördüğünde korkusuna rağmen evden fırlasa da komşularının evine ulaşamaz. İşler bir noktadan sonra karışır ve Anna zihninin kendisine oyun oynayıp oynamadığını ayırt etmeye çalışır. İlerleyen dakikalarda büyük bir oyun başlar ve Anna içine düştüğü durumdan kurtulmaya çalışır.

Film, son kısımlara doğru izleyicilerini oldukça şaşırtıyor. Penceredeki Kadın, aklınızın sınırlarını zorlayan bir film. Hala izlemediyseniz bir an önce izlemelisiniz.

Filmin fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Luxor

Luxor (2021) inceleme